18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty detektywistyczne we wrzesińskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Warsztaty detektywistyczne we wrzesińskiej bibliotece.
Warsztaty detektywistyczne we wrzesińskiej bibliotece. fot. Ewa Konarzewska-Michalak
Warsztaty detektywistyczne we wrzesińskiej bibliotece otworzyły XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Autor książek kryminalnych dla najmłodszych, Dariusz Rekosz uczył młodzież, jak łamać szyfry.

Warsztaty detektywistyczne we wrzesińskiej bibliotece poprowadził pisarz specjalizujący się w literaturze kryminalnej. 8 maja Dariusz Rekosz zaproponował uczniom z klas IV-VI szkół podstawowych naukę łamania szyfrów. Młodzież poznała m. in. szyfr tablicowy i z przesunięciem - posługując się nimi próbowała zapisać wiadomości i odczytywać je.

Zobacz: Krzysztof Petek w bibliotece

Pisarz, z zawodu informatyk, rozpoczął karierę w 2005 roku. Do tej pory napisał 25 książek, w większości z detektywistycznym wątkiem. Pierwsze opowieści z cyklu "Szkolny detektyw" sprzedały się zaledwie w 10 egzemplarzach. Wszystko zmieniło się odkąd autor nawiązał współpracę ze znanym rysownikiem Bohdanem Butenko, który dał się namówić do zilustrowania premierowych książek Rekosza.

Warsztaty detektywistyczne we wrzesińskiej bibliotece

- Styl Bohdana Butenki można rozpoznać z zamkniętymi oczami. Dzięki wysokiej jakości nowego wydania książki zaczęły się doskonale sprzedawać - powiedział autor.

Literat poszedł za ciosem i stworzył kolejne cykle - "Mors, Pinky i ...", "Szyfr Jana Matejki", "Czarny Maciej", "Detektywów para - Jacek i Barbara". Z czasem wydawcy sami zaczęli się do niego zwracać, by "napisał coś podobnego, a jednak zupełnie innego". Kilka tygodni temu na rynku ukazała się jego najnowsza powieść "Zagadka starego grobowca".

Na zakończenie spotkania gość pokazał młodzieży film z otwarcia Muzeum im. Hansa Klossa w Katowicach, gdzie pełnił rolę animatora kultury oraz ociekający krwią clip promujący mroczną sagę historyczną o rodzie grafa saskiego Wichmana, autorstwa Piotra Owcarza.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto