Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gród w Grzybowie - spotkania z archeologią [GALERIA]

komi
Gród w Grzybowie - Spotkania z Archeologią.
Gród w Grzybowie - Spotkania z Archeologią. fot. Ewa Konarzewska-Michalak
Gród w Grzybowie - Spotkania z Archeologią. Przed nami jeszcze dwie wyjątkowe imprezy w Rezerwacie Archeologicznym w Grzybowie. Po raz ostatni w tym roku mamy szansę poznać tajniki dawnych i współczesnych rzemiosł. Niespodzianką ostatniego dnia – 7 września będzie koncert zespołu Reporter.

Gród w Grzybowie - Spotkania z Archeologią. Przed nami jeszcze dwie wyjątkowe imprezy plenerowe połączone z zajęciami edukacyjno-historycznymi, warsztatami oraz Wiejskim Targiem produktów lokalnych i rzemiosł. Spotkania z Archeologią odbędą się 31 sierpnia i 7 września od godz. 10.00, wstęp - bezpłatny.

Zobacz: Majowe spotkania z archeologią

Gród w Grzybowie - 31 sierpnia - Garncarstwo dawniej i dziś, czyli: nie święci garnki lepią?
Tematem przewodnim będzie glina – przedmioty historyczne, repliki zabytków, a też współczesne wyroby. W zagrodzie edukacyjnej grodu staną wczesnośredniowieczne warsztaty, gdzie odtwórcy historyczni przedstawią pracę rzemieślników.

Dla widzów i dzieci odbędą się pokazy technik lepienia naczyń i zabawek. Staną stanowiska wczesnośredniowiecznych garncarzy, ale będzie też można samemu spróbować pracy na kole garncarskim. Zostanie zaprezentowany wypał wykonanych naczyń, w zrekonstruowanym piecu garncarskim i w ognisku.

Gród w Grzybowie - Spotkania z Archeologią

Obok nowych warsztatów staną znane z poprzednich edycji stanowiska historycznego stolarza, cieśli i snycerzy ale i współcześni rzeźbiarze pokazujący swą pracę. Targ Wiejski to stragany rzemieślników z ich wyrobami, ale i produktami spożywczymi. Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Grzybowa przygotują domowe wypieki.

W sali edukacyjnej muzeum, o godz. 12:00 odbędzie się wykład prof. Wojciecha Dzieduszyckiego z IAiE PAN w Poznaniu „Pisanki i grzechotki gliniane”.

Gród w Grzybowie - 7 września - Drewniane sprzęty, zabawki dawniej i dziś, czyli: gdzie są drewniane koniki?

Hasłem przewodnim imprezy w grodzie w Grzybowie będzie drewno - zarówno repliki zabytków ale i współczesne wyroby. Edukacja, prezentacje i sprzedaż odbędą się w formie targu wiejskiego. Dla widzów i dzieci odbędą się pokazy wykonywania zabawek z drewna. Staną stanowiska historycznego bednarza, stolarza, cieśli ale i współczesnych rzeźbiarzy i snycerzy.

W części edukacyjnej dzieci poznają najstarsze wzory drewnianych lalek i koników, będą mogły rysować i malować, ale i próbować sił w sprawnościowej zabawie-sztafecie z wykorzystaniem dziecięcych zabawek-mieczyków drewnianych.

W sali edukacyjnej muzeum, o godz. 12.00 odbędzie się wykład Staszka Mazurka „Jak w drewnie rodzi się muzyka”.

Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Grzybowa przygotują domowe wypieki. Dla najmłodszych powstanie wykop archeologiczny, w którym skarbami do odkrycia będą liczne przedmioty odnajdowane podczas badań wykopaliskowych.

O godz. 17:00 NIESPODZIANKA – koncert muzyczny zespołu „Reporter” i koledzy.

Zapraszamy rzemieślników z powiatu wrzesińskiego i sąsiednich do udziału w projekcie, a rodziców z dziećmi na zajęcia edukacyjne. Kontakt: Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie tel. 61 880 00 76, kom. 507 513 798, e-mail: [email protected]

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto