Zwycięstwo Victorii Września z Wartą Krzymów [FOTO]

Piotr Michalak
Wysokie zwycięstwo Victorii Września w pojedynku z Wartą Krzymów
Wysokie zwycięstwo Victorii Września w pojedynku z Wartą Krzymów fot. Piotr Michalak
Wysokie zwycięstwo Victorii Września w meczu z beniaminkiem, Wartą Krzymów, zatarło nienajlepsze wrażenie po spotkaniach z Pępowem i Racotem. Na pewno także podbudowało morale zespołu przed czekającym ich za tydzień meczem z liderem tabeli, Górnikiem Konin.

Zwycięstwo Victorii Września z Wartą Krzymów było spektakularne. Nasi czwartoligowcy dali beniaminkowi bolesną lekcję futbolu, zwyciężając na własnym boisku aż 6:0. Tym zwycięstwem poprawili swój bilans bramkowy i zdobyli cenne trzy punkty.

Czy to sędziowie pogrążyli Victorię?

Już pierwsza połowa pokazała, kto dziś będzie rozdawał karty na boisku. Goście grali otwartą piłkę, ale umiejętnościami wyraźnie ustępowali biało-zielonym. W pełni zasłużone prowadzenie 2:0 po czterdziestu pięciu minutach zapowiadało wysokie zwycięstwo Victorii Września. Pierwszą bramkę w 20 minucie zdobył David Topolski, a 5 minut przed przerwą wynik podwyższył Maciej Lisiecki.

Po zmianie stron gospodarze szybko zdobyli trzeciego gola (ponownie Topolski w 47 min.), ani na chwilę nie pozwalając piłkarzom Warty Krzymów na przejęcie inicjatywy. Grę prowadzili spokojnie, z rozwagą, co skutkowało groźnymi akcjami pod bramką gości. Nasza obrona tym razem nie szwankowała i w efekcie zagrożenia pod bramką Nowickiego w zasadzie nie było.

Przewagę na boisku Victoria udokumentowała w 65 minucie bramką Pawła Zielińskiego. Ale na tym się nie skończyło. Pewni już zwycięstwa piłkarze Victorii Września grali coraz bardziej finezyjnie. Próbowali indywidualnymi, czy dwójkowymi akcjami podwyższyć wynik.

Ambitna gra gości nie zdała się na wiele. Najpierw w 73 minucie na listę strzelców wpisał się dopiero co wprowadzony na boisko Arkadiusz Juchacz, a na dziesięć minut przed końcem meczu wynik ustalił grający dziś fenomenalne spotkanie Jakub Groszkowski. Bez jego pracy zwycięstwo Victorii Września nie byłoby tak okazałe. Oprócz bramki zaliczył Groszkowski także trzy asysty.

Skład Victorii Września: T. Nowicki - Budasz, Dederko, Góralski, Groszkowski - Krawczyński, B. Nowicki, Topolski (57. Buczkowski), Goździaszek (60. Melewski), Matuszak (52. Zieliński) - Lisiecki (67. Juchacz)