Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Krispol znów wygrał bez straty seta [FOTO]

Piotr Michalak
Podobnie jak wczoraj, również dziś blok był mocną stroną Krispolu
Podobnie jak wczoraj, również dziś blok był mocną stroną Krispolu fot. Piotr Michalak
Dobrze grający Krispol po raz drugi wygrał bez straty seta z MKS Kalisz. Goście tylko przez kwadrans mogli mieć nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie przebiegać pod ich dyktando.

Pierwsze minuty niedzielnego meczu zdecydowanie należały do gości. Po kilku akcjach Porady i kolegów siatkarze MKS prowadzili już nawet pięcioma punktami. Ale wtedy do zagrywki podszedł Iglewski, który pozazdrościł chyba sobotniej serii Murdzi i pozbawił kaliszan złudzeń co do tego, kto rządzi na parkiecie. Ostatecznie pierwszego seta Krispol wygrał do 15.

Zobacz: Błyskawiczna wygrana Krispolu

W drugiej odsłonie gra się wyrównała, a siatkarze ponownie cieszyli kibiców długimi wymianami. Przez większą część seta gra toczyła się punkt za punkt i dopiero pod koniec wrześnianie odskoczyli na kilka punktów. Gdy wydawało się, że znów wygrają z dużą przewagą punktową, goście nieco postraszyli i zniwelowali różnicę. Na szczęście kilka dobrych zagrań w końcówce pozwoliło wygrać 25:21.

Trzecia partia to nieustanna pogoń Krispolu za rywalem, który wypracował sobie niewielką przewagę i przez większość seta nie dawał sobie wydrzeć przewagi. Więcej sił zachowali pomarańczowi, którzy dzięki dobrej grze całego zespołu dogonili, a w końcówce kontrolowali już grę. Goście co prawda obronili trzy piłki meczowe, ale nie dali już rady zmienić losów seta zakończonego 25:22.

Niedzielne spotkanie swym przebiegiem przypominało wczorajszy mecz, choć pozbawione było jego urody. Widać było zmęczenie po obu stronach, zwłaszcza w trzecim secie, najbrzydszej odsłonie całego dwumeczu. Na parkiecie dominowały zepsute zagrywki, nieudane odbiory i niedokładności w ataku. Dzisiejsza wygrana znacząco przybliża Krispol do pierwszego miejsca w grupie, które mogą sobie zapewnić już w środę. Warunkiem jest trzecie zwycięstwo nad Kaliszem, tym razem na ich terenie.