Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu średzkiego w okręgach nr 1, 2, 3
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu średzkiego w okręgach nr 1, 2, 3 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu średzkiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- HONC Michał Lech: pozycja 1 : 2,36% (1 434 głosów)
- ZIĘBA Zenon Jerzy: pozycja 2 : 2,36% (1 434 głosów)
- PAŁASZEWSKI Marek: pozycja 3 : 2,36% (1 434 głosów)
- DWORNICKA Iwona Mirosława: pozycja 4 : 2,36% (1 434 głosów)
- RYBCZYK Małgorzata: pozycja 5 : 2,36% (1 434 głosów)
- STRZELECKA Kamila: pozycja 6 : 2,36% (1 434 głosów)
- STRZEBAK Mariusz Józef: pozycja 7 : 2,36% (1 434 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BURDZY Sebastian Robert: pozycja 1 : 4,1% (2 487 głosów)
- KUTKIEWICZ Renata: pozycja 2 : 4,1% (2 487 głosów)
- BOGUCKI Artur Adam: pozycja 3 : 4,1% (2 487 głosów)
- MOCHOCKA Agata: pozycja 4 : 4,1% (2 487 głosów)
- WAWREJKO Marek Feliks: pozycja 5 : 4,1% (2 487 głosów)
- GÓRKA Maja Dorota: pozycja 6 : 4,1% (2 487 głosów)
- GAŁYSA Krzysztof Kazimierz: pozycja 7 : 4,1% (2 487 głosów)
- MIELIŃSKI Wojciech Grzegorz: pozycja 8 : 4,1% (2 487 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA I POWIAT:
- MACIEJEWSKI Dariusz: pozycja 1 : 2,61% (1 583 głosów)
- KUDRYŃSKI Mieczysław Stanisław: pozycja 2 : 2,61% (1 583 głosów)
- BARANIECKI Mirosław Sylwester: pozycja 3 : 2,61% (1 583 głosów)
- DOBOSZ Gustaw: pozycja 4 : 2,61% (1 583 głosów)
- SZPERNA Monika Maria: pozycja 5 : 2,61% (1 583 głosów)
- PILC Halina Krystyna: pozycja 6 : 2,61% (1 583 głosów)
- GÓRA Stanisław Paweł: pozycja 7 : 2,61% (1 583 głosów)
- GALICA Joanna Ewa: pozycja 8 : 2,61% (1 583 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA ZIEMI ŚREDZKIEJ:
- RUCIŃSKI Adam Robert: pozycja 1 : 2,42% (1 472 głosów)
- PARTYKA-BASA Judyta Katarzyna: pozycja 2 : 2,42% (1 472 głosów)
- ZACHARY Maria: pozycja 3 : 2,42% (1 472 głosów)
- HRYŃCZAK Bogusława: pozycja 4 : 2,42% (1 472 głosów)
- PADEWSKI Daniel Jarosław: pozycja 5 : 2,42% (1 472 głosów)
- URBANIAK Przemysław Sylwester: pozycja 6 : 2,42% (1 472 głosów)
- HADROŃ Henryk: pozycja 7 : 2,42% (1 472 głosów)
- WASYLKOWSKA Joanna: pozycja 8 : 2,42% (1 472 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚREDZKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- WOJEWÓDKA Mariusz Rafał: pozycja 1 : 0,52% (316 głosów)
- KRASNY Marcin Paweł: pozycja 2 : 0,52% (316 głosów)
- KRÓL Kamil Paweł: pozycja 3 : 0,52% (316 głosów)
- GRUSZECZKA Edyta Anna: pozycja 4 : 0,52% (316 głosów)
- KOBYLAŃSKI Lesław Stanisław: pozycja 5 : 0,52% (316 głosów)
- MRÓZ Remigiusz Jerzy: pozycja 6 : 0,52% (316 głosów)
- GRABAS Renata Małgorzata: pozycja 7 : 0,52% (316 głosów)
- BEKALARZ Bernarda Celina: pozycja 8 : 0,52% (316 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- KACZOROWSKI Mariusz: pozycja 1 : 0,79% (477 głosów)
- GRABOWIECKI Kazimierz: pozycja 2 : 0,79% (477 głosów)
- SZOTT-MAZUR Aleksandra: pozycja 3 : 0,79% (477 głosów)
- HAMKAŁO Bartłomiej Piotr: pozycja 4 : 0,79% (477 głosów)
- KRÓL Aneta Marzena: pozycja 5 : 0,79% (477 głosów)
- POSTÓJ Iwona Małgorzata: pozycja 6 : 0,79% (477 głosów)
- USZYŃSKA Magdalena Barbara: pozycja 7 : 0,79% (477 głosów)
- WITKOWSKA Marianna: pozycja 8 : 0,79% (477 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu średzkiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RACHWALSKA Małgorzata: pozycja 1 : 3,33% (1 760 głosów)
- POMYKAŁA Marek Jerzy: pozycja 2 : 3,33% (1 760 głosów)
- MALINOWSKI Marcin: pozycja 3 : 3,33% (1 760 głosów)
- WAWRZYNIAK Elżbieta Anna: pozycja 4 : 3,33% (1 760 głosów)
- WITOWSKA Beata Stanisława: pozycja 5 : 3,33% (1 760 głosów)
- GROMALA Stanisław: pozycja 6 : 3,33% (1 760 głosów)
- DROBNICA Tomasz Andrzej: pozycja 7 : 3,33% (1 760 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MIKŁA Halina: pozycja 1 : 3,37% (1 780 głosów)
- KUNCEWICZ Bartłomiej Marcin: pozycja 2 : 3,37% (1 780 głosów)
- OLKIEWICZ Teresa Stanisława: pozycja 3 : 3,37% (1 780 głosów)
- MALEC Patrycja: pozycja 4 : 3,37% (1 780 głosów)
- HAROM Paweł: pozycja 5 : 3,37% (1 780 głosów)
- WYRWISZ Czesława Irena: pozycja 6 : 3,37% (1 780 głosów)
- WICHA Leszek: pozycja 7 : 3,37% (1 780 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA I POWIAT:
- PIERZCHALSKI Grzegorz: pozycja 1 : 3,07% (1 622 głosów)
- PIOTROWSKI Jan: pozycja 2 : 3,07% (1 622 głosów)
- HURLAK Daniel Julian: pozycja 3 : 3,07% (1 622 głosów)
- JANIEC Monika Katarzyna: pozycja 4 : 3,07% (1 622 głosów)
- DUDZIŃSKA Monika Joanna: pozycja 5 : 3,07% (1 622 głosów)
- GINTER Stanisława Krystyna: pozycja 6 : 3,07% (1 622 głosów)
- RZEPKA Ryszard: pozycja 7 : 3,07% (1 622 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA ZIEMI ŚREDZKIEJ:
- BASA Bożena Krystyna: pozycja 1 : 1,49% (786 głosów)
- PITAK Henryk: pozycja 2 : 1,49% (786 głosów)
- ANIOŁ Marek Rafał: pozycja 3 : 1,49% (786 głosów)
- KROWICKA Sonia Marcela: pozycja 4 : 1,49% (786 głosów)
- KARCZ-CIEŚLA Aleksandra Maria: pozycja 5 : 1,49% (786 głosów)
- RZĄSA Katarzyna Klaudia: pozycja 6 : 1,49% (786 głosów)
- CZERWIEC Ryszard: pozycja 7 : 1,49% (786 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚREDZKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- MAJEROWSKI Marek Jan: pozycja 1 : 2,26% (1 193 głosów)
- SZREMSKA Joanna Antonina: pozycja 2 : 2,26% (1 193 głosów)
- SZCZEPANOWSKI Krzysztof Józef: pozycja 3 : 2,26% (1 193 głosów)
- DRUSZCZ Marta: pozycja 4 : 2,26% (1 193 głosów)
- CUDEK Monika: pozycja 5 : 2,26% (1 193 głosów)
- KOWALCZYK Elżbieta: pozycja 6 : 2,26% (1 193 głosów)
- KAŁAMARZ Marek Kazimierz: pozycja 7 : 2,26% (1 193 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- GRABOWIECKI Ferdynand: pozycja 1 : 0,77% (405 głosów)
- MALCZEWSKA Dorota Teresa: pozycja 2 : 0,77% (405 głosów)
- KRAWCZYK Mirosław Jan: pozycja 3 : 0,77% (405 głosów)
- SZACHNIEWICZ Sabina Antonina: pozycja 4 : 0,77% (405 głosów)
- SOFIŃSKI Józef: pozycja 5 : 0,77% (405 głosów)
- WOLSKI Gracjan: pozycja 6 : 0,77% (405 głosów)
- GĄSIOROWSKA Joanna Hanna: pozycja 7 : 0,77% (405 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu średzkiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GOLEŃSKI Adam: pozycja 1 : 2,15% (1 265 głosów)
- HUBAJ Mikołaj: pozycja 2 : 2,15% (1 265 głosów)
- GEMBARA Barbara Irena: pozycja 3 : 2,15% (1 265 głosów)
- WALASZCZYK Paweł Antoni: pozycja 4 : 2,15% (1 265 głosów)
- ZEGANEK Ewelina Anna: pozycja 5 : 2,15% (1 265 głosów)
- WERESZCZYŃSKI Andrzej: pozycja 6 : 2,15% (1 265 głosów)
- PSTROWSKI Krzysztof: pozycja 7 : 2,15% (1 265 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DULSKA Honorata: pozycja 1 : 6,41% (3 774 głosów)
- JANUSZ Wiesława Maria: pozycja 2 : 6,41% (3 774 głosów)
- RYBACKA Jadwiga: pozycja 3 : 6,41% (3 774 głosów)
- SZYDŁOWSKI Andrzej Artur: pozycja 4 : 6,41% (3 774 głosów)
- JACKOWSKA Teresa Zofia: pozycja 5 : 6,41% (3 774 głosów)
- WYKA Andrzej: pozycja 6 : 6,41% (3 774 głosów)
- KRZYSZTOŃ Tadeusz: pozycja 7 : 6,41% (3 774 głosów)
- KACZMAREK Krzysztof Adam: pozycja 8 : 6,41% (3 774 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA I POWIAT:
- KACZMAREK Czesław: pozycja 1 : 1,5% (882 głosów)
- WIATRZYK Agnieszka: pozycja 2 : 1,5% (882 głosów)
- GORZELAK Anna: pozycja 3 : 1,5% (882 głosów)
- PINKOSZ Tomasz Jacek: pozycja 4 : 1,5% (882 głosów)
- SIKORA Dorota Magdalena: pozycja 5 : 1,5% (882 głosów)
- MISZTOWT Bożena Maria: pozycja 6 : 1,5% (882 głosów)
- FLACZYK Ewa Irena: pozycja 7 : 1,5% (882 głosów)
- HERBUŚ Grzegorz Marian: pozycja 8 : 1,5% (882 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA ZIEMI ŚREDZKIEJ:
- SOBCZYK Piotr Krzysztof: pozycja 1 : 1,18% (694 głosów)
- BOGUS-ŁYŚ Danuta Anna: pozycja 2 : 1,18% (694 głosów)
- KOSTKA Władysław: pozycja 3 : 1,18% (694 głosów)
- WASILEWSKI Grzegorz Kazimierz: pozycja 4 : 1,18% (694 głosów)
- MYCA Elżbieta Helena: pozycja 5 : 1,18% (694 głosów)
- MIŚKIEWICZ Anna: pozycja 6 : 1,18% (694 głosów)
- PAWEŁCZYK Ewa Krystyna: pozycja 7 : 1,18% (694 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚREDZKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- BILIŃSKI Zbigniew Władysław: pozycja 1 : 0,8% (474 głosów)
- MUSIAŁ Elżbieta Bożena: pozycja 2 : 0,8% (474 głosów)
- POMIETŁO Stanisław Adam: pozycja 3 : 0,8% (474 głosów)
- KOWAL Jacek Mirosław: pozycja 4 : 0,8% (474 głosów)
- PODSIADŁO Joanna Bernarda: pozycja 5 : 0,8% (474 głosów)
- WITZKE Anna: pozycja 6 : 0,8% (474 głosów)
- MATUSZKO Przemysław Józef: pozycja 7 : 0,8% (474 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- USZYŃSKI Daniel Paweł: pozycja 1 : 0,98% (577 głosów)
- KACZOROWSKA Maja: pozycja 2 : 0,98% (577 głosów)
- GĄSIOR Norbert Jerzy: pozycja 3 : 0,98% (577 głosów)
- GŁOGOWSKA Aleksandra: pozycja 4 : 0,98% (577 głosów)
- RUTKOWSKI Jakub Stanisław: pozycja 5 : 0,98% (577 głosów)
- BIERNAT-RÓŻYCKA Marta Anna: pozycja 6 : 0,98% (577 głosów)
- CIELESZ Wojciech Artur: pozycja 7 : 0,98% (577 głosów)
- KOSMAL Piotr Janusz: pozycja 8 : 0,98% (577 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?