Chemiczne eksperymenty w ZSTiO. Pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia zaprosili młodzież do fascynującego świata chemii. Uczniowie m. in. porównywali moc kwasów i wykonywali elektrolizę wody. W sali gimnastycznej goście pokazali ogniste show.

Chemiczne eksperymenty w ZSTiO. W zajęciach prowadzonych w ciekawy i niesztampowy sposób uczestniczyło 90 uczniów z klas 1-3 Liceum Ogólnokształcącego oraz 2 i 4 Technikum Weterynaryjnego. Młodzież samodzielnie wykonywała doświadczenia chemii organicznej i nieorganicznej, które wykraczały poza podstawowy program nauczania. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega m. in. zjawisko elektrolizy wody wykorzystywane w produkcji metali i gazów.

Zobacz: Drzwi otwarte w ZSTiO

W sali gimnastycznej młodzież obejrzała widowiskowe eksperymenty, które zaprezentowała Dominika Panek i Patryk Dormowicz z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.

Chemiczne eksperymenty w ZSTiOMarcowe warsztaty rozpoczęły współpracę między ZSTiO i toruńską placówką.

Szkoła przy ul. Kaliskiej od jakiegoś czasu realizuje też innowację pedagogiczną "Lubię chemię". Uczniowie klas pierwszych uczestniczą w poszerzonym programie zajęć chemicznych opierających się na eksperymentach.Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!