18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Drzwi otwarte w ZSTiO [ZDJECIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Drzwi otwarte w ZSTiO.
Drzwi otwarte w ZSTiO. fot. Ewa Konarzewska-Michalak
Udostępnij:
Drzwi otwarte w ZSTiO zorganizowano z rozmachem, który ukazał różnorodną ofertę największej szkoły ponadgimnazjalnej we Wrześni. Gimnazjaliści odwiedzili 18 ciekawych stanowisk przygotowanych specjalnie dla nich.

Drzwi otwarte w ZSTiO przyciągnęły wielu gości, pomimo nagłego załamania pogody. Niektórzy przyjechali spoza powiatu tylko po to, by dowiedzieć się czegoś więcej o wymarzonym kierunku kształcenia. Magdę i Olę z Konina i Goliny fascynuje weterynaria. Dziewczyny uprawiają jeździectwo i kochają zwierzęta. - Ta szkoła to mój pierwszy wybór. Nie wyobrażam sobie nauki, gdzie indziej - przyznaje Ola nierażona tym, ze nauka we wrzesińskim technikum jest bardzo wymagająca.

Zobacz: Rocznica nadania imienia ZSTiO

Całe rodziny odwiedzały 18 interaktywnych stoisk umieszczonych w dwóch budynkach i sali gimnastycznej. Duże wrażenie robiły pokazy weterynaryjne. Uczniowie prezentowali m.in. jak ostrzyc sierść pieskowi, wszczepić czipa kotu. W piwnicach uczennice w klasie technik żywienia i usług gastronomicznych wypiekały ciastka i częstowały przybyłych. Technikum hotelarskie zapraszało do recepcji i przyjrzenia się pięknie udekorowanym stołom. Sali chemicznej badano skład chemiczny żywności, w biologicznej można było zerknąć przez mikroskop, zmierzyć ciśnienie krwi i podziwiać żywego gołębia pawika.

Drzwi otwarte w ZSTiO

Największą popularnością cieszyły się stoiska wojskowe. Gimnazjaliści chętnie brali do rąk karabiny, przymierzali mundury i rozmawiali z pierwszorocznymi kadetami. - Podoba nam się w tej szkole - mówią uczennice II LO Renata Włodarczyk ze Słupcy i Patrycja Gmerek z Jarocina, które marzą o karierze w wojsku, wyjazdach na misje pokojowe. - Mamy fajne zajęcia - musztry, wyjazdy do jednostek wojskowych, samoobronę. Klasa I A była już w Międzyrzeczu, ludzie jeździli czołgiem, używali symulatora granatu. My umiemy już składać broń, uczułyśmy się celności, korzystałyśmy z przyrządów do wykrywania skażeń i ochronnych kombinezonów.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształacących w ramach II LO oferuje dwa profile kształcenia - wojskowy i biologiczno-chemiczny. Technikum nr 2 uczy w 5 zawodach - technik weterynarii, żywienia i usług gastronomicznych, rolnik, hotelarstwa,obsługi turystycznej.

Drzwi otwarte w ZSTiO - zobacz zdjęcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dotacje na ogródki działkowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie