Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Amerykański kolektyw MSHR przyciągnął tłumy do Tauron Lab

materiał informacyjny
W murach Laboratorium Nowych Mediów - Tauron Lab 7 marca zagościł amerykański kolektyw MSHR, w ramach europejskiej trasy koncertowej. Muzycy podzielili się wiedzą oraz doświadczeniem ze studentami katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, a także zaprezentowali po raz pierwszy w Polsce swój audiowizualny performance Mesh Manifold z wykorzystaniem instrumentów tworzonych w duchu DIY. Wstęp na pokaz był bezpłatny, a partnerami wydarzenia byli Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Tauron Polska Energia oraz Volvo Euro-Kas.

Spotkanie ze studentami było okazją do bliższego poznania ścieżki artystycznej Brenny Murphy i Bircha Coopera, członków kolektywu MSHR. Podczas autoprezentacji artyści podzielili się ze studentami ASP w Katowicach swoimi doświadczeniami, opowiadając o kooperacji z innymi artystami, wystawach oraz tworzonych dziełach. W tracie warsztatów studenci zadali wiele pytań, które najczęściej dotyczyły procesu twórczego. Nie zabrakło również prezentacji wykonanych przez artystów instrumentów, co pozwoliło na bliższe zapoznanie się z technicznymi aspektami ich pracy.

Warsztaty dla studentów to nie wszystko. 7 marca o godz. 19:00 wystartował pierwszy w Polsce performance kolektywu MSHR, który przyciągnął liczne grono widzów, tworząc niezwykłą atmosferę i dostarczając unikalnych wrażeń audiowizualnych. Artyści z uznaniem wypowiadali się o możliwościach dźwiękowych Laboratorium Nowych Mediów - Tauron Lab. Katowice były ich ostatnim przystankiem na tegorocznej europejskiej trasie, która zawiodła ich do: Budapesztu, Helsinek, Aten, Bolonii i Bazylei.

MSHR to kolektyw artystyczny założony przez Brennę Murphy i Bircha Coopera w 2011 roku w Portland. Zespół specjalizuje się w systemach łączących dźwięk, rzeźbę oraz światło, które manifestują się w formie kompozycji audiowizualnych i instalacji. Występy zespołu oparte są na syntezatorach analogowych oraz komputerowych systemach muzycznych, które w sprzężeniu zwrotnym reagują ze światłem i ruchem. MSHR bada granice między formami dźwiękowymi a rzeźbiarskimi, wykorzystując obwody analogowe oraz oprogramowanie typu open source, aby tworzyć wzajemnie rezonujące hiperobiekty audiowizualne.

Organizatorzy i partnerzy:
Wydarzenie jest organizowane przez fundację Soundscape, a partnerami wydarzenia są Tauron Polska Energia, Volvo Euro Kas oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto