ZSZ nr 2 we Wrześni: Szóste miejsce na turnieju we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Sebastian Michalski szóstym cukiernikiem w Polsce.
Sebastian Michalski szóstym cukiernikiem w Polsce. fot. Archiwum ZSZ nr 2 we Wrześni
ZSZ nr 2 we Wrześni: Sebastian Michalski szóstym cukiernikiem w Polsce. Uczeń szkoły na Koszarach zajął wysoka lokatę w finale prestiżowego konkursu dla uczniów w zawodzie cukiernik i piekarz.

ZSZ nr 2 we Wrześni: Sebastina Michalski zajął szóste miejsce w finale jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz, który odbył się we Wrocławiu.

ZSZ nr 2 we Wrześni: Szóste miejsce na turnieju we Wrocławiu

W ostatnim etapie turnieju startowało 25 uczniów z całego kraju. Cukiernicy mieli za zadanie rozwiązanie testu wiedzy, a także przygotowanie tortu i figurek marcepanowych odnoszących się do tematyki turnieju ( „Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016”), a także ciastek bankietowych i eksponatu dekoracyjnego z karmelu lub czekolady.

- Prace Sebastiana Michalskiego odznaczały się dużą precyzją i dbałością o estetykę wykonania oraz spójnością tematyczną - mówi Dorota Kaczmarek, wicedyrektor ZSZ nr 2. - Przygotowany przez niego tort i ciastka bankietowe były oblane czekoladą z elementami dekoracyjnymi ze złota i herbem Wrocławia, natomiast figurki marcepanowe przedstawiały wrocławskie krasnale, postaci z teatru i lwa z wrocławskiego ZOO.
Eksponat z czekolady miał postać baletnicy.

Zobacz: Wojewódzki konkurs cukierniczy i piekarniczy we Wrześni

Zwyciężył Michał Wośkowiak z ZSP w Grodzisku Wielkopolskim. Sebastian po części teoretycznej uplasował się na miejscu szóstym (21 pkt.), w części praktycznej zdobył 63,4 pkt. i miejsce drugie. Do zawodów przygotowali go Przemysław Kuczora, Marcin Parysek z Cukierni Kuczora oraz Dorota Kaczmarek.

Podczas turnieju ogłoszono ranking dziesięciolecia najlepszych szkół w Polsce przygotowujących uczniów do zawodu cukiernik i piekarz. ZSZ nr 2 we Wrześni uplasował się na miejscu siódmym miejscu w zawodzie cukiernik i miejscu dziewiątym w zawodzie piekarz.