Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ZSTiO we Wrześni: Ślubowanie klas pierwszych [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Ślubowanie klas pierwszych ZSTiO we Wrześni.
Ślubowanie klas pierwszych ZSTiO we Wrześni. fot. Ewa Konarzewska-Michalak
ZSTiO we Wrześni: Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandary szkoły. We wrześniu naukę rozpoczęło 191 pierwszaków w sześciu klasach. Podczas uroczystości dyrektor podpisał porozumienie z uczelnią wyższą, policją, strażą pożarną, szpitalem oraz związkiem strzeleckim.

ZSTiO we Wrześni: 25 września na długo zapisze się w pamięci uczniów klas pierwszych II LO i Technikum nr 2. Młodzież składając ślubowanie i odbierając indeksy oficjalnie została przyjęta do społeczności szkolnej. Wśród sześciu klas obecnych na stadionie wyróżniali się uczniowie licealnego profilu policyjnego i ratownictwa medycznego. Obie specjalności właśnie debiutują w programie szkolnym ZSTiO. Dwa lata wcześniej placówka rozpoczęła kształcenie w oddziale wojskowym.

ZSTiO we Wrześni: Ślubowanie klas pierwszych

Zobacz: Ślubowanie klas pierwszych ZSTiO 2014

- Nasze liceum tak, jak każde inne realizuje ten sam program, natomiast w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie będą mieli dodatkowe zajęcia z ratownictwa medycznego, zajęcia policyjne i wojskowe - powiedział Włodzimierz Wawrzyniak, dyrektor ZSTiO. - Tylko podpisując porozumienie w instytucjami wykazującymi pełen profesjonalizm możemy realizować te zajęcia na wysokim poziomie.

Podczas uroczystości dyrektor podpisał dokumenty potwierdzające współpracę z Zakładem Ratownictwa i Medycyny Katastrof Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Szpitalem Powiatowym oraz Związkiem Strzeleckim "Strzelec".

ZSTiO jest pierwszą szkołą średnią w Wielkopolsce, która podpisała porozumienie z Uniwersytetem Medycznym w zakresie ratownictwa medycznego.

- Uczniowie mogą korzystać ze specjalistycznego sprzętu, a także pierwszego w Polsce centrum symulacji medycznej, w którym w warunkach w zbliżonych do rzeczywistości mają kontakt z pacjentem - podkreślił Tomasz Kłosiewicz, z Zakładu Ratownictwa i Medycyny Katastrof Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ucząc się klasie o takim profilu młodzież zyska ducha pokory i szacunku dla drugiego człowieka. Kto z takimi wartościami przyjdzie na studia musi już tylko szlifować umiejętności medyczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto