MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Września: Volkswagen przekazuje e-Craftera Grupie Ratownictwa PCK Poznań

Adrianna Jackowiak
Adrianna Jackowiak
VWWrześnia: Volkswagen przekazuje e-Craftera Grupie Ratownictwa PCK Poznań
Polski Czerwony Krzyż po raz pierwszy używać będzie Volkwagena e-Craftera. Samochód wykorzystywany będzie w akcjach pomocowych, ratowniczych i poszukiwawczych.

Volkswagen Poznań od lat angażuje się w akcje pomocowe i charytatywne

15 grudnia 2021 r. w zakładzie Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni, odbyło się uroczyste przekazanie w pełni elektrycznego Volkswagena e-Craftera Grupie Ratownictwa PCK Poznań przy Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu.

- e-Crafter posłuży ratownikom PCK przez najbliższych 11 miesięcy i będzie wykorzystywany w akcjach pomocowych, ratowniczych i poszukiwawczych

- informuje Anna Pomorska z Strategia i PR VW.

Przekazany dziś uroczyście Grupie Ratownictwa PCK Poznań, wyprodukowany w całości w zakładzie Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni Volkswagen e-Crafter, to pierwszy samochód elektryczny, który nosi barwy Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym samym otwiera nowy rozdział w historii zarówno PCK, jak i spółki Volkswagen Poznań.

Kilka słów o E-Crafter

E-Crafter to pojazd w pełni bezemisyjny, a ochrona klimatu to priorytet strategii zrównoważonego rozwoju Volkswagen Poznań. Także Polski Czerwony Krzyż w 2021 roku podpisał Kartę Klimatyczną, zwracając uwagę na własny zrównoważony rozwój środowiskowy. Troska o naszą planetę jest więc szczególnie ważna dla obu stron umowy. Volkswagen Poznań od lat angażuje się też społecznie, zwłaszcza w środowiskach lokalnych, czego wyrazem jest m.in. współpraca z Wielkopolskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu.

E-Crafter zbudowany na potrzeby Grupy Ratownictwa PCK Poznań to wersja z krótkim rozstawem osi, przeznaczona do przewozu 3 osób. Wyposażony został w drzwi boczne z prawej strony oraz drzwi skrzydełkowe z możliwością otwarcia do 270°. Oprócz standardowego wyposażenia auta obejmującego między innymi system nawigacji satelitarnej z możliwością połączenia i wyświetlania danych z telefonu na ekranie radia (Mirror Link), elektronicznego tempomatu, reflektorów w technologii LED oraz czujników parkowania, samochód został doposażony w elementy poprawiające funkcjonalność przestrzeni ładunkowej. W celu lepszej organizacji przestrzeni ładunkowej pojazd otrzymał dodatkowo: podłogę z szynami do mocowania ładunku, pojemniki na nadkolach oraz torby na drzwiach skrzydłowych.

Przeznaczony dla PCK Volkswagen e-Crafter został zbudowany i przygotowany w całości przez pracowników Volkswagen Poznań zakładu w Białężycach. Stąd na jego masce i na tylnych drzwiach znajdziemy wykonane właśnie przez pracowników oznaczenia podkreślające ten fakt, przede wszystkim rzucające się w oczy hasło: „pomagaMY”.

- Kluczowe dla naszego działania w Systemie Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża jest przewożenie ratowników i dużej ilości wyposażenia technicznego na akcje pomocowe, ratownicze, poszukiwawcze i inne związane z naszą podstawową działalnością statutową. W wielu podejmowanych przez nas działaniach bardzo dużą rolę gra czas oraz duża przestrzeń ładunkowa. Dlatego takie auto – Volkswagen e-Crafter - wraz z wyposażeniem pozwoli na sprawniejszy przebieg tych akcji. Cieszę się, że dostrzegane są nasze wieloletnie działania i zaangażowanie dla społeczności lokalnej. Bardzo dziękujemy za to ogromne wsparcie.

- powiedział Szymon Trocha, Prezes Zarządu Grupy Ratownictwa PCK Poznań przy Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu, odbierając z rąk dyrektorki zakładu w Białężycach Stefanie Hegels kluczyki do Volkswagena e-Craftera, powiedział.

Wypowiedziała się także Stefanie Hegels, dyrektorka zakładu Crafter w Białężycach, która podkreśliła, że:

- Nasza załoga bardzo chętnie angażuje się w różne projekty społeczne. Wspomagamy domy dziecka, sadzimy lasy, wraz z uczniami wielkopolskich szkół uruchamiamy projekty środowiskowe. Wszystko z myślą o wspólnej, spokojnej przyszłości i o pomaganiu innym. Przygotowanie specjalistycznego samochodu dla Grupy Ratownictwa PCK wpisuje się w cały ciąg takich działań. Gdy zapadła decyzja o budowie takiego pojazdu, nikogo z pracowników nie trzeba było namawiać, by się w to zaangażował

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto