Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Września: Projekt dla kobiet - zgłoś się!

Ewa Konarzewska-Michalak
Września: Projekt dla kobiet
Września: Projekt dla kobiet mat. nadesłane
Września: Projekt dla kobiet - Piotr Michalak zaprasza do wzięcia udziału w projekcie: Bo we mnie jest moc – nie jestem Marysią od parzenia kawy, realizowanym w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Września: Projekt dla kobiet. Niemal każda kobieta zetknęła się z pochwałą swojej urody, czy osobistego uroku w sytuacji zawodowej lub publicznej. To nie komplement, który ma na celu docenić cokolwiek, to jeden z mechanizmów ukrytej dyskryminacji, utrwalający pogląd, że kobieta ma być miła i ładna, natomiast mężczyźni są kompetentni.

Września: Projekt dla kobiet

Takie pozornie niewinne zachowanie służy obniżaniu wartości kobiet w życiu zawodowym i publicznym. To stąd bierze się przekonanie, że podczas spotkań panie parzą kawę i kroją ciasta, a mężczyźni zajmują się w tym czasie poważnymi sprawami.

To ukryta dyskryminacja sprawia, że można publicznie powiedzieć o kompetentnych specjalistkach per dziewczynki z marketingu, albo pozwolić pani Marysi opowiedzieć o bilansie ostatniego półrocza, podczas gdy ten sam bilans będzie referował pan dyrektor Kowalski, który nigdy nie nalał kawy żadnej Marysi. Bo pan Kowalski jest świetnym fachowcem wykonującym poważną pracę, a pani Marysia z promocji, no cóż...

Zobacz: Stypendium ministra kultury dla wrześnianina

Projekt przeznaczony jest dla kobiet od 16 roku życia, a jego celem jest uświadomienie mechanizmów ukrytej dyskryminacji, rozwój osobisty oraz artystyczne pokazanie problemu tak, by uświadomić jak najszerszej grupie kobiet i mężczyzn skalę i wagę problemu.

Projekt skupi się na działaniach warsztatowych i artystycznych z zakresu śpiewu białego, technik teatralnych oraz wystąpień publicznych. Aby wziąć udział w projekcie nie trzeba mieć uzdolnień artystycznych, aktorskich, konieczna natomiast jest chęć podjęcia aktywności artystycznej, efektem projektu będzie bowiem dzieło sztuki.

Warsztaty śpiewu białego mają za zadanie odkrycie w sobie wewnętrznej mocy przy okazji poznawania techniki wokalnej opartej o tradycję śpiewu ludowego.

Warsztaty aktorskie pozwolą na nabranie pewności siebie, dostarczą technik i umiejętności niezbędnych w życiu publicznym, działaniach społecznych, czy aktywności zawodowej i szkolnej. Zajęcia pozwolą na nawiązanie głębokiego kontaktu z własnymi emocjami, zbudują w połączeniu z mocą uświadomioną podczas warsztatu śpiewu białego silną osobowość, pomogą opanować stres związany z wystąpieniami publicznymi, z działaniem w konflikcie, dyskusji, itp.

Warsztat wystąpień publicznych ma przygotować do wszelkiego rodzaju dyskusji, prezentacji, wystąpień publicznych, w tym przed kamerą i mikrofonem, przygotowywania informacji dla mediów. Jego finałem będzie debata oksfordzka na wybrany w trakcie trwania projektu temat dotyczący ukrytej dyskryminacji.

Projekt przewiduje także spotkanie z inspirującymi kobietami, które opowiedzą o własnych doświadczeniach, o swojej pracy społecznej i zawodowej i o swojej drodze życiowej. W spotkaniu wezmą udział:

1. Ewa Jeżak – jedna z założycielek konińskiego Kongresu Kobiet, działaczka na rzecz kobiet
2. Iwona Janicka – działaczka społeczna z Puszczykowa, koncentrująca się na poprawie warunków matek na rynku pracy, prowadzi działania pomagające godzić macierzyństwo z aktywnością zawodową poprzez portal Mam dziecko Pracuję, Fundację Aktywności Lokalnej i in.
3. Aleksandra Sołtysiak Łuczak – poznańska działaczka społeczna współtworząca ruchy miejskie My Poznaniacy i Prawo do Miasta, obecnie prezeska Stowarzyszenia Kobiet Konsola
4. Planujemy także jedno spotkanie-niespodziankę z artystką, której twórczość porusza tematy kobiecej niezależności.

Podczas projektu każda z uczestniczek przygotuje krótką formę artystyczną, która będzie opowieścią o jej doświadczeniach związanych z dyskryminacją lub z udziałem w projekcie. Forma artystycznej ekspresji jest dowolna. Wszystkie utwory artystyczne zostaną zaprezentowane publiczności podczas finału na przełomie listopada i grudnia, a także udostępnione wraz z materiałami wypracowanymi podczas projektu na otwartych licencjach w specjalnym serwisie internetowym, by inspirować inne kobiety do zmiany krzywdzących je stereotypów.

Zgłaszać się należy do Piotra Michalaka, tel. 697 884 559, mail [email protected]. Jest jeszcze 10 miejsc wolnych.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto