Września: Koszykarze ZSP Września zajęli trzecie miejscem w rejonie! Zwycięzcami reprezentanci III LO z Gniezna

Adrianna Jackowiak
Za nami finał rejonu w koszykówce chłopców w ramach XXI Licealiady. Turniej został zorganizowany w hali sportowej użytkowanej przez uczniów ZSP Września 9 marca 2020 roku . W Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Chłopców, udział wzięło pięciu mistrzów powiatów przynależnych do rejonu. Kilkugodzinny turniej zakończył się sukcesem reprezentantów III LO z Gniezna.

9 marca 2020 roku odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Chłopców. W turnieju, który przeprowadzono w nowo oddanej hali sportowej – Zapleczu Dydaktyczno-Sportowym należącym do Powiatu Wrzesińskiego, udział wzięło pięciu mistrzów powiatów przynależnych do rejonu.

Na parkiecie zmierzyli się:
- Zespół Szkół Politechnicznych Września,
- III Liceum Ogólnokształcące Gniezno,
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Jarocin,
- Liceum Ogólnokształcące Śrem,
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Środa Wlkp.

Koszykarze ZSP Września zajęli trzecie miejscem w rejonie, pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci III LO z Gniezna.

Trzy pierwsze miejsca oprócz dyplomów otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP Września. Organizatorami spotkania byli nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP Września: pan Robert Czerniak i Przemysław Trubacz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani