Września: Kosynier w podziemnej sztafecie

Ewa Konarzewska-Michalak
Szczęśliwi kosynierzy w Bohni
Biegacze z klubu KB Kosynier Września pokazali klasę zajmując czwarte miejsce w prestiżowym XII Godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w Bochni.

W zawodach na zgłoszonych 147 drużyn uczestniczyć mogło tylko 60 ekip. Kosynierzy, który w zeszłorocznej edycji sztafety zdobyli dziewiąte miejsce, tym samym zapewnili sobie pewny start. Czwórkę wystawioną przez wrzesiński klub tworzyli Błażej Pawlak, Dawid Kulterman oraz gościnnie występujący warszawiacy Piotr Cypryański (pochodzący z Marzenina) i Mateusz Jasiński, naczelny serwisu www.treningbiegacza.pl. Impreza, rozgrywana 200 metrów pod ziemią, odbyła się 9 marca w Bochni.

Zobacz: Szymkowiak trzeci w Mistrzostwach Polski

Zawody wygrywa ta drużyna, która przebiegnie jak najdłuższy dystans w ciągu 12 godzin. Dwójka kosynierów najpierw biegała na zmianę, potem do akcji wkroczyli pozostali zawodnicy. Nasi, którzy na początku plasowali się na dziesiątej pozycji wytrzymali narzucone sobie szybkie tempo i powoli wspinali się w klasyfikacji. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce pokonując prawie 190 km, co jest dużym sukcesem, zwłaszcza że w drużynach, które znalazły się na podium startowali zawodowcy.

Podziemną sztafetę wygrała ekipa Meble Kler z Marcinem Świercem, najlepszym polskim ultramaratończykiem. Zawody zorganizował Klub Biegacza LOK Bochnia.