Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Września: Jak bawiliście się na Niedzieli z Powiatem? [FOTOGALERIA]

Adrianna Jackowiak
Druga Niedziela z Powiatem zakończona sukcesem: rodzinna atmosfera, sprzyjająca aura, smaczne jedzenie i konkursy sprawiły, że płyta boiska wrzesińskiego stadionu została w pełni zapełniona. Odwiedzający mogli korzystać z szeregu atrakcji zapewnionych przez organizatorów.

Stadion przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w niedzielę 2 czerwca na kilka godzin zamienił się w wielką strefę rodzinnej zabawy. Na płycie boiska, dzięki pracy urzędników starostwa powiatowego, członków zarządu oraz wszystkim, którzy zechcieli pomóc w organizacji festynu, przez cały czas trwania niedzieli z powiatem do dyspozycji odwiedzających było kilkadziesiąt namiotów, m.in. starostwa, szkół średnich, urzędu pracy, poradni psychologiczno-pedagogicznej, OWDIR-u, ŚDS-ów, DPS-u, szpitala, DKMS-u, WTZ-tów, policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 13, gdy na scenie stanęli pierwsi wykonawcy z ZSTiO, OWDIR-u w Kołaczkowie, WTZ-tu we Wrześni, ŚDS-u w Gozdowie, ZSS i ZSP. Po pierwszej części występów starostwo powiatowe wręczyło nagrody za konkurs plastyczny Agresja rujnuje, szacunek buduje.
– Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie dobrych i pozytywnych postaw wśród naszych najmłodszych mieszkańców. Chodziło o to, aby dzieci poprzez wykonanie ilustracji dowolną techniką przedstawiły, jak rozumieją terminy szacunek, wzajemne zrozumienie, jakie są negatywne skutki korzystania z telefonów komórkowych i tabletów. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Wpłynęło blisko 200 prac. Komisja miała bardzo trudne zadanie, bo nie ukrywam, że wszystkie te prace były bardzo dobre – mówiła kierownik referatu spraw społecznych i zdrowia Joanna Musiałkiewicz.
Za najlepsze prace po burzliwych dyskusjach wyróżniono: Emilię Goździewicz, Zofię Guzik, Zuzannę Waszczuk, Filipa Kubczaka, Mateusza Szymkowiaka, Marcela Łazika, Alicję Drobiec, Patrycję Olszewską, Martę Szymańską, Emilię Szczepańską, Juliusza Konczalskiego, Amelię Joachimiak, Wiktorię Walerowicz, Izabelę Nowicką, Julię Prałat, Roksanę Szczudlak, Marcina Lewandowskiego, Adama Wysockiego, Wiktorię Kwiatkowską i Kalinę Mitkowską.
Po wręczeniu nagród przed sceną ponownie zgromadzili się najmłodsi, dla których przygotowano przedstawienie Profesorek Wodorek i Superbohaterowie. Po nim wypuszczono w powietrze kolorowe balony. Kolejnym punktem niedzieli z powiatem było wręczenie nagród dla przedszkoli, które kolorowały przygotowane przez starostwo banery. Podczas festynu zdobiły one strefę malucha. Narty do wspólnej zabawy otrzymały: Leśny Dzwoneczek w Psarach Polskich, Misiowa Chatka w Borzykowie, Przedszkole w Targowej Górce, Pszczółka Maja we Wrześni i Przedszkole Słoneczko we Wrześni.
Pozostałe przedszkola otrzymały trampoliny. Po kolejnej porcji występów artystycznych, starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz oraz naczelnik wydziału edukacji Olga Kośmińska-Giera wręczyli nagrody w konkursie Talenty 2018/2019. Jednorazowe stypendia, które są przyznawane uczniom w ostatnim roku nauki, w tym roku trafiły do Klaudii Mikołajczak, Rafała Kościelniaka, Dominiki Stawskiej, Kacpra Orwata, Joanny Kaczmarek, Zofii Grzegorskiej, Pauliny Guzowskiej, Kamila Wroteckiego oraz Magdaleny Grabowskiej.
W trakcie wielkiego festynu można było zgłodnieć. O to, aby żołądki nie zostały puste zadbali organizatorzy, a właściwie zaproszeni przez nich goście: Karolina Kowalewska z Masterchefa, która razem z kucharzami smażyli na wielkiej patelni makaron z kurczakiem i warzywami. Podczas kulinarnego zmagania z tak duża porcją dania Karolina opowiadała, jak wspomina przygodę w Masterchefie.
– Pierwszy kontakt z jurorami był niesamowity. Działała presja czasu, to, że nie znamy tego, co jest w spiżarni. Była to jednak świetna lekcja, przede wszystkim pokory, smaków i organizacji – mówiła uczestniczka znanego programu kulinarnego.
O podniebienia zadbał także Artur Sarnek z restauracji Kavior z Krakowa, który wraz z najmłodszymi wypiekał chleb.
– Potrzebujemy litr wody, półtorej łyżki soli, łyżkę cukru, pięć łyżek oleju lub oliwy, pięć deko drożdży w kostce i kilogram mąki. Najpierw z drożdży trzeba zrobić zaczyn, dodać trochę mąki i cukier. Kiedy drożdże zaczną rosnąć, dodajemy resztę składników i wyrabiamy, ewentualnie podsypujemy mąką tyle, ile będzie potrzeba. Gdy mamy już gotowe ciasto, możemy włożyć je do naoliwionych i wysypanych mąką foremek, a następnie wkładamy do piekarnika nagrzanego do dwustu czterdziestu stopni. Tak pieczemy chleb przez pierwszych piętnaście minut, a następnie zmniejszamy temperaturę do 180 stopni. Kiedy wyjmujemy go z pieca? Trudno powiedzieć, trzeba to robić na wyczucie i na słuch – gdy stukamy w spód chleba, to wydaje on taki głuchy dźwięk – mówił Artur Samek z restauracji Kavior.
Niewątpliwie największym powodzeniem cieszyło się stoisko Świadomych Kierowców, gdzie chętni mogli sprawdzić swój refleks w alkogoglach, przeżyć na własnej skórze, jak to jest dachować w samochodzie. Tuż obok przekonali się również, jak ważne są prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa podczas wypadku.
– Bardzo lubimy, gdy ludzie mają wypadki, ale oczywiście te kontrolowane przez nas. Dlaczego? Gdy ludzie poczują na sobie prawa fizyki i zobaczą, jak bardzo mają opóźniony refleks po alkoholu, są w stanie podjąć decyzję odnośnie zmiany niektórych złych nawyków, np. zdjęcia nogi z gazu, prawidłowego zapięcia pasów, poprawnego zamontowania bagaży, zdjęcia nóg z deski rozdzielczej, którą nazwano AirBagiem, a to tak naprawdę ładunek wybuchowy – mówił przedstawiciel Mobilnego Centrum Doświadczania Bezpieczeństwa.
Pozytywnie została również odebrana przygotowana przez pracowników starostwa niespodzianka. W tym roku urzędnicy zaprezentowali się w energicznej belgijce i trzeba przyznać, że wszystkim poszło znakomicie.
Potem nadeszła chwila na refleksję i występy młodych artystów z LO. Wiele emocji budziła loteria, w ramach której zarówno mali, jak i duzi musieli wykonać przeróżne zadania, aby zdobyć pieczątki. Pod koniec festynu skarbnik powiatu losowała z puli szczęśliwców, którzy wygrali rowery. Niewątpliwie największym powodzeniem podczas imprezy cieszyło się stoisko świadomego kierowcy. Zwieńczeniem tego słonecznego i radosnego dnia był występ Cezarego Pazury, który publiczność we Wrześni rozbawił do łez.

(źródło: www.wrzesnia.powiat.pl)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto