Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrzesiński Klub Karate. Od kadry wielkopolski do olimpiady [FOTO, FILM]

Karolina Barełkowska
Trenują trzy razy w tygodniu. Uczą się dyscypliny, koordynacji, skupienia i szacunku do przeciwnika. Kiedy załapią przysłowiowego bakcyla mają szanse rozwinąć skrzydła pod okiem wykwalifikowanej kadry, a ponadto zdobyć prawdziwych przyjaciół na długie lata.

Wrzesiński Klub Karate w naszym mieście funkcjonuje od 22 lat. Od samego początku ich treningi odbywają się w hali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6. Klub jest członkiem Polskiej Unii Karate (PUK), która na mocy decyzji Komitetu Wykonawczego World Karate Federation (WKF) posiada wyłączną licencję reprezentowania karate WKF w Polsce. - Warto przypomnieć, że w dyscyplinie sportu jaką jest karate następują rewolucyjne zmiany w związku z tym, że karate zostało zakwalifikowane jako sport olimpijski. Debiut nastąpi w Tokio 2020. Wyłącznie członkowie zrzeszeni w karate WKF mają szansę rywalizować w karate olimpijskim, co gwarantuje rozwój na najwyższym możliwym poziomie zgodnie ze światowymi standardami – mówi Tomasz Kostrzewa, prezes WKK. Jak dodaje, klub jest członkiem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego. - A nasi zawodnicy jako jedyni z Wrześni i okolic są powołani do Kadry Wielkopolski i mają szansę rywalizacji o powołania do Kadry Narodowej.

W Klubie trenują dwie grupy – początkująca oraz zaawansowana. Są wśród nich zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Oglądając trening można przekonać się, że radzą one sobie równie dobrze. Zawodnicy umiejętności nabywają pod okiem dwóch trenerów – Arkadiusza Borowicza, który jest założycielem wrzesińskiego klubu a także trenerem kadry wielkopolskiej oraz Mateusza Zarzeckiego, wielokrotnego Mistrza Polski oraz wychowanka wrzesińskiego klubu. - Na chwilę obecną czwórka naszych zawodników jest w kadrze wielkopolskiej, w tym dwójka w ścisłej grupie – mówi Tomasz Kostrzewa. Najmłodsi zawodnicy mają pięć lat. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu we Wrześni, po dwie i pół godziny. Ponadto zawodnicy mają możliwość odbywania treningów w zaprzyjaźnionych klubach w Środzie, Kostrzynie, Poznaniu czy Słupcy.

Wrzesień to miesiąc, kiedy nowa grypa dopiero się tworzy. Dlatego też jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć jak wyglądają zajęcia to może skorzystać z bezpłatnego treningu. Jeżeli dziecku się spodoba będzie mógł realizować swoją pasję jeżeli nie – szukać dalej swojej drogi. - Każde dziecko, które zostaje u nas otrzymuje bezpłatnie kimono na własność. Oprócz treningów jeździmy na zawody, sparingi no i oczywiście obozy – wylicza Łukasz Pigłowski. - Karate to teoretycznie jest sport walki, jednak przede wszystkim uczy szacunku do przeciwnika oraz nakazuje, żeby nie być agresywnym w stosunku co do drugiej osoby. To jest sport, który uczy bardzo dużej samokontroli. Każdy kto z nami potrenuje przekona się, że są to zajęcia ogólnorozwojowe – podkreśla . Z biegiem każdy z zawodników wybiera sobie drogę, w której chce się specjalizować – może to Kumite ( walka) czy też Kata (pokazy).

Więcej informacji znajdzieszTUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto