Victoria Września LKS Ślesin 4:2 [ZDJĘCIA]

Piotr Michalak
Victoria Września LKS Ślesin 4:2
Victoria Września LKS Ślesin 4:2 fot. Piotr Michalak
Victoria Września - LKS Ślesin 4:2. Sobotnim zwycięstwem drużyna Adama Topolskiego zapewniła sobie grę w III lidze po raz pierwszy od 23 lat. Druga w tabeli Dąbroczanka Pępowo zremisowała bezbramkowo z Górnikiem Konin i pogrzebała szanse na dogonienie Victorii.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze Victorii Września zapewnili sobie awans do III ligi. Na tę chwilę drużynie biało-zielonych przyszło czekać prawie ćwierć wieku. Radość z sukcesu dodatkowo wzmocniło pewne zwycięstwo nad LKS Ślesin.

Victoria Września - Górnik Konin 0:0

Victoria Września - LKS Ślesin

Victoria udanie weszła w mecz. Już w czwartej minucie Maciej Lisiecki otworzył wynik. Dwadzieścia minut później było 2:0 po uderzeniu z wolnego Davida Topolskiego. Goście strzelili kontaktową bramkę na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, ale ich radość trwała zaledwie trzy minuty, gdy Paweł Zieliński głową skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron mecz stracił na atrakcyjności. Biało-zieloni skoncentrowali się na obronie korzystnego rezultatu i oddali inicjatywę piłkarzom ze Ślesina. Ci jednak nie potrafili wypracować sobie dobrej sytuacji strzeleckiej. Victoria za to groźnie kontratakowała. W 60 minucie Lisiecki nie wykorzystał idealnej sytuacji i przestrzelił, a trzy minuty później, po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy LKS-u, najlepszy snajper wrzesińskiej drużyny ustawił piłkę na jedenastym metrze. Niestety, strzał zupełnie mu nie wyszedł i na tablicy wciąż widniał wynik 3:1

Obrona karnego uskrzydliła gości, którzy w 85 minucie trafili do bramki Topolskiego po raz drugi. Ich marzenia o remisie dwie minuty później pogrążył wyróżniający się w drugiej połowie Maciej Matuszak, który bez litości wykorzystał błąd bramkarza gości i ustalił wynik meczu Victoria Września - LKS Ślesin na 4:2.

Jeszcze pięć minut po zakończeniu spotkania kilkuset widzów, piłkarze i działacze czekali na informację z Pępowa, gdzie druga w tabeli Dąbroczanka remisowała z Górnikiem Konin. Podział punktów dawał bowiem Victorii Września awans do III ligi już dziś, na dwie kolejki przed końcem.

Po zakończeniu remisowego meczu w Pępowie piłkarze eksplodowali radością. Na środku boiska długo bawili się i cieszyli, w powietrze na ramionach piłkarzy pofrunął trener Topolski i prezes Eugeniusz Nowacki, strumieniami lała się woda i szampan. Po przerwie, jesienią na boisku przy Kosynierów zobaczymy drużyny z trzeciej ligi, a wśród nich Victorię Września.

Victoria Września LKS Ślesin 4:2 - zdjęcia