Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

V Festiwal Piosenki Turystycznej w WOK-u

[email protected]
V Festiwal Piosenki Turystycznej w WOK-u.
V Festiwal Piosenki Turystycznej w WOK-u. for. Ewa Konarzewska-Michalak
Mężczyzna grający na pile, Hiszpanki w kolorowych sukniach i piraci brylowali na V Festiwalu Piosenki Turystycznej w WOK-u.

Już po raz piąty niepełnosprawni bawili się na Festiwalu Piosenki Turystycznej. W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyło 10 warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z regionu. Do WOK-u przyjechali uczestnicy z Gizałek, Gniezna, Gozdowa, Pietrzykowa, Czeszewa, Rudy Komorskiej, Babina, Środy Wielkopolskiej oraz Kościana. Honory gospodarzy pełnił warsztat z Wrześni.

Zobacz: Września nie poznała się na Ethno Regio

Hasło koncertu: „Żegluj tam, gdzie wstaje nowy dzień” nadało ton występom. W bajecznie kolorowych prezentacjach przeważały motywy marynistyczne i pirackie. „Dziurawe Trampki” z Rudy Komorskiej postawiły na gorące południowe rytmy – przy dźwiękach piosenki „Hiszpańskie dziewczyny” przystojny pirat adorował tancerki flamenco.

W „Oktecie Garnkowym” z Gizałek wystąpiły morskie wilki z fajkami, ubrani w stylowe mundury i z czapkami napoleońskimi na głowach. Panowie zaśpiewali autorską szantę „Cały świat” napisaną specjalnie na festiwal. Instruktor Sławomir Jenerowicz wzbudził aplauz publiczności grając na garnkach i mikserze elektrycznym arię „O sole mio”.

Gospodarze - „Prezes i Spółka” tym razem postawili na klasykę i skromność – śpiewali nastrojowe morskie ballady.

Jednak jury najbardziej spodobały się występy ŚDS Gozdowo, ŚDS Pietrzyków i WTZ Czeszewo. Podopieczni tych placówek zajęli trzy pierwsze miejsca.

Gościem specjalnym imprezy był Tadeusz Biały wirtuoz gry na pile, znany z występu w programie „Mam Talent”. - Niektórzy myślą, że w tym dziwnym futerale trzymam flintę, a mam tylko zwykłą piłę muzyczną – solista powitał publiczność. - Gram na niej od 16 lat, ale dopiero po dwóch miesiącach ćwiczeń byłem w stanie wydobyć pierwsze dźwięki.

Na pile brzmiącej podobnie jak gitara hawajska pan Tadeusz zagrał utwór „Aloha oe” i koncertową wersję arii „O sole mio”. Muzyk udowodnił, że na zwykłej pile płatnicy również można grać – wykonał na niej popularną piosenkę „Jambulaja”. - Wiem, że nie można zbyt długo słuchać piły, jest zbyt monotonna, ale ja mógłbym grać na niej dzień i noc - przyznał pasjonat.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto