Uwaga: Od niedzieli będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów

red.
NM
W niedzielę, 9 grudnia, wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów. Wiąże się to ze zmianami w godzinach kursowania pociągów a także uruchomieniem 18 nowych połączeń.

Wśród nowych połączeń, które zostaną uruchomione wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy należy wymienić:

1) dwie pary nowych przyspieszonych pociągów, które połączą Kalisz z Poznaniem Głównym, z czasem przejazdu poniżej 90 minut, które będą zatrzymywać się tylko na wybranych stacjach: Nowe Skalmierzyce, Pleszew, Jarocin, Środa Wlkp., Poznań Starołęka, Poznań Dębina:

– poc. nr 77109 Calisia rel. Kalisz (5:13) – Poznań Gł. (6:39)

– poc. nr 77110 Calisia rel. Poznań Gł. (16:37) – Kalisz (18:07)

– poc. nr 77101/0 Andrut rel. Kalisz (20:04) – Poznań Gł. (21:30)

– poc. nr 77112 Andrut rel. Poznań Gł. (21:30) – Kalisz (22:59)

2) oraz nowe pociągi na liniach z Poznania do Konina, Wolsztyna, Zbąszynka, Jarocina i na linii Jarocin-Gniezno:

– poc. nr 77732 rel. Poznań Gł. (11:20) – Września (12:19)

– poc. nr 77758 rel. Poznań Gł. (14:45) – Konin (16:20)

– poc. nr 77612 rel. Poznań Gł. (16:23) – Swarzędz (16:37)

– poc. nr 77678 rel. Poznań Gł. (19:47) – Września (20:36)

– poc. nr 77133 rel. Konin (4:56) – Poznań Gł. (6:35)

– poc. nr 77607 rel. Konin (10:41) – Poznań Gł. (12:14)

– poc. nr 77675 rel. Września (13:24) – Poznań Gł. (14:13)

– poc. nr 77663 rel. Września (21:29) – Poznań Gł. (22:18)

– poc. nr 77572 rel. Poznań Gł. (21:27) – Wolsztyn (22:57)

– poc. nr 77735 rel. Grodzisk Wlkp. (5:27) – Poznań Gł. (6:27)

– poc. nr 77208 rel. Gniezno (4:28) – Jarocin (5:31)

– poc. nr 77271 rel. Jarocin (21:46) – Gniezno (22:48)

– poc. nr 77685 rel. Poznań Gł. (21:46) – Zbąszynek (22:50)

– poc. nr 77401 rel. Jarocin (4:35) – Poznań Gł. (5:31)

Ponadto zmianie ulegną godziny kursowania oraz terminy kursowania niektórych pociągów. Część zmian godzin kursowania oraz terminów kursowania pociągów wynika z wniosków od podróżnych, a część zmian spowodowana jest pracami remontowymi i modernizacyjnymi prowadzonymi na liniach kolejowych przez PKP PLK.

Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany:

Poznań – Gniezno – Mogilno

-poc. nr 77526/7 rel. Poznań Gł. (13:19) – Gniezno (14:05) będzie odjeżdżał 29 minut później, obecnie odjazd z Poznania o godz. 12:50 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował w dni robocze

-poc. nr 77560/1 rel. Poznań Gł. (14:52) – Gniezno (15:36) będzie odjeżdżał 48 minut wcześniej, obecnie odjazd z Poznania o godz. 15:40

-poc. nr 77122/3 rel. Poznań Gł. (15:47) – Gniezno (16:24) będzie odjeżdżał 26 minut później, obecnie odjazd z Poznania o godz. 15:21 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował w dni robocze

-poc. nr 77466/7 rel. Poznań Gł. (16:42) – Mogilno (17:51) będzie odjeżdżał 12 minut wcześniej, obecnie odjazd z Poznania o godz. 16:54 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował codziennie

-poc. nr 77584/5 rel. Poznań Gł. (20:36) – Gniezno (21:20) będzie odjeżdżał 18 minut wcześniej, obecnie odjazd z Poznania o godz. 20:54

-poc. nr 77101/0 rel. Poznań Gł. (21:42) – Gniezno (22:28) będzie odjeżdżał 31 minut wcześniej, obecnie odjazd z Poznania o godz. 22:13 – ponadto zmianie ulega relacja kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kończył bieg na stacji Gniezno

-poc. nr 77434/5 rel. Poznań Gł. (23:16) – Mogilno (00:26) będzie odjeżdżał 13 minut później, obecnie odjazd z Poznania o godz. 23:03 – ponadto zmianie ulega relacja kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kończył bieg na stacji Mogilno

-poc. nr 77248/9 rel. Gniezno (5:37) – Poznań Gł. (6:23) będzie odjeżdżał 12 minut wcześniej, obecnie odjazd z Gniezna o godz. 5:49

-poc. nr 77698/9 (77208/9) rel. Gniezno (6:48) – Poznań Gł. (7:32) będzie odjeżdżał 11 minut wcześniej, obecnie odjazd z Gniezna o godz. 6:59

-poc. nr 77218/9 rel. Gniezno (17:40) – Poznań Gł. (18:26) będzie odjeżdżał 16 minut wcześniej, obecnie odjazd z Gniezna o godz. 17:56 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował codziennie

-poc. nr 77636/7 rel. Mogilno (19:32) – Poznań Gł. (20:41) będzie odjeżdżał 38 minut później, obecnie odjazd z Mogilna o godz. 18:54 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował codziennie

Poznań – Wągrowiec – Gołańcz

-poc. nr 77308/9 rel. Poznań Gł. (00:50) – Wągrowiec (1:52) będzie odjeżdżał 30 minut później, obecnie odjazd z Poznania o godz. 00:20, ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował w soboty i niedziele

-poc. nr 77514/5 rel. Poznań Gł. (7:53) – Wągrowiec (9:07) będzie odjeżdżał 16 minut wcześniej, obecnie odjazd z Poznania o godz. 8:09

-poc. nr 77524/5 rel. Poznań Gł. (10:26) – Wągrowiec (11:45) będzie odjeżdżał 25 minut później, obecnie odjazd z Poznania o godz. 10:01

-poc. nr 77582/3 rel. Poznań Gł. (22:24) – Wągrowiec (23:32) będzie odjeżdżał 18 minut wcześniej, obecnie odjazd z Poznania o godz. 22:42 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował w dni robocze

-poc. nr 77586/7 (77474/5) rel. Poznań Gł. (23:20) – Wągrowiec (00:23) będzie odjeżdżał 20 minut wcześniej, obecnie odjazd z Poznania o godz. 23:40 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował codziennie oprócz sobót

-poc. nr 77364/5 rel. Wągrowiec (13:40) – Poznań Gł. (14:52) będzie odjeżdżał 12 minut wcześniej, obecnie odjazd z Wągrowca o godz. 13:52

-poc. nr 77556/7 rel. Murowana Goślina (17:14) – Poznań Gł. (17:49) będzie odjeżdżał 102 minuty później, obecnie odjazd z Murowanej Gośliny o godz. 15:32

Poznań – Konin – Kutno

-poc. nr 77664 rel. Poznań Gł. (6:35) – Konin (8:30) będzie odjeżdżał 33 minuty wcześniej, obecnie odjazd z Poznania o godz. 7:08 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie kursował w dni robocze

-poc. nr 71206 rel. Poznań Gł. (12:45) – Kutno (16:44) będzie odjeżdżał 22 minuty później, obecnie odjazd z Poznania o godz. 12:23 – ponadto zmianie ulega termin kursowania – w

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie