Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Września na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Września podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- KAŁUŻNY Tomasz - KW UNIA WRZEŚNIAN: 51,27% (7 845 głosów)
- STANISZEWSKI Damian - KW PROJEKT WRZEŚNIA: 48,73% (7 455 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Września podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- KAŁUŻNY Tomasz - KW UNIA WRZEŚNIAN: 48,88% (8 333 głosów)
- STANISZEWSKI Damian - KW PROJEKT WRZEŚNIA: 28,03% (4 778 głosów)
- KWIATKOWSKI Bogumił Alojzy - KWW OTWARTY SAMORZĄD: 11,74% (2 001 głosów)
- CICHACKA Małgorzata Marta - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 11,35% (1 935 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZLACHETKA Anna: pozycja 1 : 9,83% (539 głosów)
- PACYŃSKI Wiesław Marian: pozycja 2 : 1,68% (92 głosów)
- GÓRCZYŃSKI Andrzej: pozycja 3 : 1,4% (77 głosów)
- DREWNIAK Anna Maria: pozycja 4 : 0,86% (47 głosów)
- GÓRSKI Jan Lesław: pozycja 5 : 0,77% (42 głosów)
- KOSKA Tomasz Władysław: pozycja 6 : 0,69% (38 głosów)
- PINIARSKA Ewelina Katarzyna: pozycja 7 : 0,26% (14 głosów)
- TUSZNIO Ewa Maria: pozycja 8 : 0,15% (8 głosów)
- WILCZEWSKI Albert: pozycja 9 : 0,62% (34 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PAŃCZAK Krystian Edmund: pozycja 1 : 1,04% (57 głosów)
- WÓJT Bogusław Stanisław: pozycja 2 : 1,4% (77 głosów)
- ZABOROWICZ Martyna Anna: pozycja 3 : 0,57% (31 głosów)
- WLAZIK Joanna: pozycja 4 : 0,42% (23 głosów)
- DAJERLING Ferdynand Czesław: pozycja 5 : 0,4% (22 głosów)
- SOBCZAK Rafał Daniel: pozycja 6 : 0,4% (22 głosów)
- GRYGIEL Lidia Maria: pozycja 7 : 0,29% (16 głosów)
- WYSOCKI Mateusz: pozycja 8 : 0,4% (22 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BARANOWSKI Maciej Radosław: pozycja 1 : 9,8% (537 głosów)
- GARBAREK Radosław Jan: pozycja 2 : 2,77% (152 głosów)
- JASTRZĘBSKA Justyna Anna: pozycja 3 : 2,28% (125 głosów)
- ŚWIĄTKIEWICZ Tadeusz Bolesław: pozycja 4 : 1,19% (65 głosów)
- METLER Izabela Małgorzata: pozycja 5 : 1,26% (69 głosów)
- MILCZAREK Mikołaj Daniel: pozycja 6 : 3,28% (180 głosów)
- GIZELSKA-KRUSZYŃSKA Ewa Maria: pozycja 7 : 1,53% (84 głosów)
- ZIELIŃSKI Paweł Franciszek: pozycja 8 : 2,01% (110 głosów)
- WYROZUMIALSKA Katarzyna: pozycja 9 : 2,23% (122 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY SAMORZĄD:
- PIETRZYK Jacek Marian: pozycja 1 : 2,68% (147 głosów)
- KASIERSKA Mariola Teresa: pozycja 2 : 0,42% (23 głosów)
- MAZURKIEWICZ Ireneusz Zygmunt: pozycja 3 : 0,4% (22 głosów)
- JANICKA Patrycja: pozycja 4 : 0,47% (26 głosów)
- PRUCHNIAK Jacek Marcin: pozycja 5 : 0,24% (13 głosów)
- ZIĘTKIEWICZ Jolanta Izabela: pozycja 6 : 0,26% (14 głosów)
- MICHALAK Sebastian Stanisław: pozycja 7 : 0,18% (10 głosów)
- RADZIEWICZ Anna Barbara: pozycja 8 : 0,24% (13 głosów)
- TOMASZEWSKI Piotr Paweł: pozycja 9 : 0,68% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY UNIA WRZEŚNIAN:
- KAŁUŻNY Tomasz: pozycja 1 : 12,97% (711 głosów)
- NOWAK Bogdan Tadeusz: pozycja 2 : 4,63% (254 głosów)
- SMODLIBOWSKI Robert Andrzej: pozycja 3 : 3,47% (190 głosów)
- WAWRZYNIAK Włodzimierz Jerzy: pozycja 4 : 1,55% (85 głosów)
- PIOTROWSKA-GABRYELEWICZ Dorota Wanda: pozycja 5 : 3,47% (190 głosów)
- MIELCAREK Katarzyna: pozycja 6 : 2,08% (114 głosów)
- ŚWIĘCIOCHOWSKI Bolesław Stanisław: pozycja 7 : 0,95% (52 głosów)
- ZDUNOWSKA Violetta: pozycja 8 : 0,62% (34 głosów)
- SZAFCZYK-MAŁECKA Anita Magdalena: pozycja 9 : 0,47% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY PROJEKT WRZEŚNIA:
- TOMCZAK Kornel Jan: pozycja 1 : 10,67% (585 głosów)
- RAKOWSKI Wojciech Marek: pozycja 2 : 1,59% (87 głosów)
- UNRATH Marcelina: pozycja 3 : 1,26% (69 głosów)
- DUTKIEWICZ-BZOWA Lucyna: pozycja 4 : 0,51% (28 głosów)
- KACZMAREK Adrian: pozycja 5 : 0,33% (18 głosów)
- URBANOWICZ Piotr: pozycja 6 : 0,22% (12 głosów)
- KSIĄŻKIEWICZ Ilona Magdalena: pozycja 7 : 0,64% (35 głosów)
- JAKUBIK Konstancja: pozycja 8 : 0,68% (37 głosów)
- PINIARSKI Łukasz: pozycja 9 : 0,8% (44 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GORZELAŃCZYK Piotr Paweł: pozycja 1 : 9,93% (544 głosów)
- ZAWAL Wiesław Zenon: pozycja 2 : 2,65% (145 głosów)
- ROKICKA Izabela Maria: pozycja 3 : 1,26% (69 głosów)
- KONIUK Waldemar: pozycja 4 : 0,99% (54 głosów)
- DOBRUCKA Oliwia Maria: pozycja 5 : 0,93% (51 głosów)
- NAWROCKA Anna: pozycja 6 : 0,99% (54 głosów)
- CICHACKI Wojciech: pozycja 7 : 1,48% (81 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MOCH Przemysław Marian: pozycja 1 : 3,14% (172 głosów)
- PLUCIŃSKA Krystyna Anna: pozycja 2 : 0,68% (37 głosów)
- ZIELIŃSKA Weronika: pozycja 3 : 0,73% (40 głosów)
- DOBRYCHŁOP Bogdan Jan: pozycja 4 : 1,04% (57 głosów)
- FILIPIAK Bartosz Paweł: pozycja 5 : 0,71% (39 głosów)
- ZALAS Jagoda Katarzyna: pozycja 6 : 0,26% (14 głosów)
- PIETRZAK Michał Wiesław: pozycja 7 : 0,4% (22 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OGRODOWICZ Stefan Zygmunt: pozycja 1 : 5,37% (294 głosów)
- GRACZYK Jarosław Piotr: pozycja 2 : 4,55% (249 głosów)
- DOBIECKA Violetta Anna: pozycja 3 : 4,16% (228 głosów)
- GAWRON Krzysztof Piotr: pozycja 4 : 2,59% (142 głosów)
- TUTAK Szymon Bartosz: pozycja 5 : 2,79% (153 głosów)
- MACIEJEWSKA Alina Teresa: pozycja 6 : 1,26% (69 głosów)
- ANDRZEJCZAK Grażyna Barbara: pozycja 7 : 0,88% (48 głosów)
- MOKRACKI Włodzimierz Andrzej: pozycja 8 : 3,96% (217 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY SAMORZĄD:
- KOWALEWSKI Jarosław Marek: pozycja 1 : 1,86% (102 głosów)
- WRÓBLEWSKA Maria: pozycja 2 : 0,15% (8 głosów)
- KOSENDOWSKI Tomasz Janusz: pozycja 3 : 0,57% (31 głosów)
- BOGDAŃSKA Justyna Elżbieta: pozycja 4 : 0,51% (28 głosów)
- BANAŚ Michał Piotr: pozycja 5 : 0,51% (28 głosów)
- OLSZEWSKA Renata Małgorzata: pozycja 6 : 0,15% (8 głosów)
- DEPCZYŃSKI Jarosław Marcin: pozycja 7 : 0,84% (46 głosów)
- SYPNIEWSKI Michał Marcin: pozycja 8 : 0,51% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY UNIA WRZEŚNIAN:
- GRZEŚKOWIAK Waldemar Ludwik: pozycja 1 : 7,05% (386 głosów)
- RZEŹNIK Andrzej Hieronim: pozycja 2 : 2,61% (143 głosów)
- SZELĄGIEWICZ Maciej Wojciech: pozycja 3 : 2,65% (145 głosów)
- SZYKOWNA Dorota Anna: pozycja 4 : 1,44% (79 głosów)
- JANKOWIAK Beata Joanna: pozycja 5 : 4,09% (224 głosów)
- ORWAT Michał: pozycja 6 : 3,27% (179 głosów)
- WALCZAK Marzena Renata: pozycja 7 : 1,53% (84 głosów)
- JADRYSZAK Mirosław Stefan: pozycja 8 : 2,52% (138 głosów)
KOMITET WYBORCZY PROJEKT WRZEŚNIA:
- STANISZEWSKI Damian: pozycja 1 : 12,56% (688 głosów)
- BIEŃKO Zbigniew Marek: pozycja 2 : 0,51% (28 głosów)
- ZABOROWSKA Joanna Marta: pozycja 3 : 0,77% (42 głosów)
- ŚLIWCZYŃSKI Waldemar Stanisław: pozycja 4 : 2,12% (116 głosów)
- CZWAJDA Robert Marcin: pozycja 5 : 1,15% (63 głosów)
- DESECKA Mirosława Teresa: pozycja 6 : 0,13% (7 głosów)
- BANASZAK Jakub Czesław: pozycja 7 : 0,84% (46 głosów)
- GOŁĘBIOWSKA-KMIECIAK Anna Małgorzata: pozycja 8 : 0,93% (51 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CICHACKA Małgorzata Marta: pozycja 1 : 12,51% (736 głosów)
- KONIECZNA Wiesława Grażyna: pozycja 2 : 2,96% (174 głosów)
- SZUBA Bogumiła: pozycja 3 : 2,18% (128 głosów)
- BUDZYŃSKI Piotr: pozycja 4 : 0,82% (48 głosów)
- TOPOLSKA Izabela: pozycja 5 : 0,51% (30 głosów)
- LESTER Dawid Krzysztof: pozycja 6 : 0,29% (17 głosów)
- PATERKA Magdalena Maria: pozycja 7 : 0,32% (19 głosów)
- MANUSZAK Maciej Henryk: pozycja 8 : 0,75% (44 głosów)
- ROJEK Izabela Klaudia: pozycja 9 : 0,32% (19 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Wiktor Marek: pozycja 10 : 1,09% (64 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOŹNIAK-HENDRYSIAK Halina Teresa: pozycja 1 : 1,53% (90 głosów)
- WOLSKI Patryk: pozycja 2 : 0,9% (53 głosów)
- LANKIEWICZ Krystyna: pozycja 3 : 0,44% (26 głosów)
- LESZCZYŃSKI Dariusz Piotr: pozycja 4 : 1,31% (77 głosów)
- JADŁOWSKA-ZAJĄC Magdalena: pozycja 5 : 0,24% (14 głosów)
- SZABLEWSKI Tomasz: pozycja 6 : 0,22% (13 głosów)
- BANDULIK Bogdan: pozycja 7 : 0,41% (24 głosów)
- CICHOSZ Sebastian Kazimierz: pozycja 8 : 0,42% (25 głosów)
- STAJKOWSKA-RYCHLIK Natalia Elżbieta: pozycja 9 : 0,75% (44 głosów)
- PAŃCZAK Sebastian Janusz: pozycja 10 : 1,02% (60 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NISZCZAK-SIERADZKA Inez Magdalena: pozycja 1 : 11,35% (668 głosów)
- MATUSZEWSKI Piotr: pozycja 2 : 1,63% (96 głosów)
- JUREWICZ-ZUGAJ Magdalena Wiesława: pozycja 3 : 2,33% (137 głosów)
- JĘDRASZAK Piotr: pozycja 4 : 0,42% (25 głosów)
- ZALEWSKI Rafał: pozycja 5 : 0,83% (49 głosów)
- SOBCZYŃSKA Milenia: pozycja 6 : 1,58% (93 głosów)
- PARUS Artur Jan: pozycja 7 : 1,95% (115 głosów)
- WOJCIŃSKA Marlena Magdalena: pozycja 8 : 0,92% (54 głosów)
- ŚNIEGOCKI Piotr: pozycja 9 : 1,16% (68 głosów)
- STOINSKA Justyna: pozycja 10 : 1,26% (74 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY SAMORZĄD:
- KWIATKOWSKI Bogumił Alojzy: pozycja 1 : 5,35% (315 głosów)
- STRZELECKA Ilona: pozycja 2 : 0,44% (26 głosów)
- WESOŁOWSKI Piotr Wiesław: pozycja 3 : 0,36% (21 głosów)
- SZKODA Monika: pozycja 4 : 0,42% (25 głosów)
- BISKUPSKI Norbert Jan: pozycja 5 : 1,24% (73 głosów)
- KOŁODZIEJCZAK Henryka Teresa: pozycja 6 : 0,85% (50 głosów)
- MAŁACHOWSKI Mieczysław: pozycja 7 : 0,15% (9 głosów)
- SOBCZAK Anna: pozycja 8 : 1,1% (65 głosów)
- KOZŁOWSKI Jarosław: pozycja 9 : 0,15% (9 głosów)
- PACHALA Lidia Anna: pozycja 10 : 0,27% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY UNIA WRZEŚNIAN:
- MOKRACKI Artur Piotr: pozycja 1 : 7,09% (417 głosów)
- ZGOLIŃSKI Mirosław Piotr: pozycja 2 : 2,23% (131 głosów)
- NOWAK Karol Grzegorz: pozycja 3 : 3,04% (179 głosów)
- FISZER Janusz Andrzej: pozycja 4 : 1,67% (98 głosów)
- CICHY Łukasz Andrzej: pozycja 5 : 3,16% (186 głosów)
- DOBROSIELSKI Marcin: pozycja 6 : 2,09% (123 głosów)
- PIETRASZAK Wiesława: pozycja 7 : 1,5% (88 głosów)
- GOMUŁA Wioletta Dorota: pozycja 8 : 1,07% (63 głosów)
- CIEŚLEWICZ Natalia Zofia: pozycja 9 : 1,53% (90 głosów)
- KRAWCZYŃSKA Wiesława Marianna: pozycja 10 : 0,53% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY PROJEKT WRZEŚNIA:
- SŁOWIŃSKI Maciej Krzysztof: pozycja 1 : 5,78% (340 głosów)
- MANTERYS Justyna Teresa: pozycja 2 : 1,8% (106 głosów)
- PISZCZATOWSKA Marlena Agnieszka: pozycja 3 : 1,22% (72 głosów)
- GRĄDZIEL Sebastian Andrzej: pozycja 4 : 1,39% (82 głosów)
- BANAŚ Justyna: pozycja 5 : 0,95% (56 głosów)
- KAŹMIERCZAK Marlena Kinga: pozycja 6 : 0,8% (47 głosów)
- GACA Michał Łukasz: pozycja 7 : 0,49% (29 głosów)
- GRACZYK Monika Magdalena: pozycja 8 : 0,31% (18 głosów)
- DZIĘCIELEWSKA Mariola: pozycja 9 : 0,25% (15 głosów)
- WRZESIŃSKI Paweł: pozycja 10 : 0,32% (19 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?