Strażacy z Wrześni w Biegu Katorżnika [ZDJĘCIA]

komi
Strażacy z Wrześni w Biegu Katorżnika.
Strażacy z Wrześni w Biegu Katorżnika. Dwie drużyny strażaków z powiatowej komendy wzięły udział w IX Biegu Katorżnika w Lublińcu. Jedna z wrzesińskich ekip zajęła 8 miejsce.

Strażacy z Wrześni w Biegu Katorżnika. Dwie czteroosobowe drużyny z wrzesińskiej komendy znalazły się w gronie 34 zespołów, które stanęły na linii startu. Biegacze pokonali 10-kilometrowy dystans. Trasa wiodła przez bardzo trudny błotnisty teren, na którym znajdowało się bagno, jezioro, rowy melioracyjne, trzęsawisko, zarośla i inne przeszkody.

Zobacz: Bieg o Złoty Kłos 2013

Najlepszym czasem wśród wrześnian pochwalić się mogli Artur Nather i Przemysław Filipiak – przybiegli na metę z czasem 2 godz. 17 min, tracąc do zwycięzcy 11 minut.

W klasyfikacji drużynowej ekipa z Wrześni w składzie: Przemysław Filipiak, Tomczak Grzegorz, Łukasz Michalak, Marek Nawrocki zdobyła silną 8 pozycję. Druga drużyna wrześnian (Artur Nather, Maciej Krystkowiak, Sebastian Rosiński, Arkadiusz Szatkowski) uplasowała się na 12 miejscu.