SKORZĘCIN: Hipper 5 tka w Skoju - w biegu uczestniczyło prawie 200 uczestników! Na podium Martyna Galant i Szymon Dorożyński [FOTORELACJA]

Adrianna Jackowiak
26 września w ośrodku wypoczynkowym Skorzęcin odbył się bieg "Hipper 5 tka w Skoju", zorganizowany przez amatorski klub sportowy Witkowo Biega. Na linii startu stawiło się prawie 200 biegaczy i wszyscy z nich szczęśliwie ukończyli bieg. - Jesteśmy zadowoleni z frekwencji, na tle innych tego typu wydarzeń wypadliśmy bardzo dobrze - podkreśla Marcin Tęsiorowski, prezes witkowskiej formacji.

"Hipper 5 tka w Skoju"

Jak informują organizatorzy wydarzenia, "Hipper 5 tka w Skoju" to bieg, który został zorganizowany w ramach zastępstwa "Witkowskiej Dychy". Uczestnicy mieli za zadanie przebiec po skorzęcińskim ośrodku 2 pętle po 2,5 km każda. Na linii startu stawiło się prawie 200 zawodników, a wśród nich reprezentanci takich miast, jak: Witkowo, Gniezno, Poznań, Trzemeszno, Konin Bydgoszcz, Żelazkowo, Inowrocław, Pobiedziska i Września.

Wśród zawodników była także olimpijka Martyna Galant oraz jej życiowy partner Szymon Dorożyński - brązowy medalista tegorocznych MP na 10000 m. Zgodnie z typami to właśnie oni przebiegli linię mety jako pierwsi: Martyna Galant z czasem 17:42, a Szymon Dorożyński 15:57. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Anna Nowakowska z czasem 18:39, jako trzecia na metę wbiegła Marzena Siwińska z czasem 20:26. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Taras Kulai z wynikiem 5:58, jako trzeci linię mety przekroczył Paweł Tarasiuk z czasem 16:19.

Gratulujemy wszystkim biegaczom! Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia!

SKORZĘCIN: Hipper 5 tka w Skoju - w biegu uczestniczyło praw...