Remis Victorii Września w meczu z KKS Kalisz [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Remis Victorii Września to dwudzieste kolejne spotkanie bez porażki pod wodzą Adama Topolskiego. fot. Piotr Michalak
Remis Victorii Września w meczu przed własną publicznością. KKS Kalisz okazał się dziś przeciwnikiem zbyt trudnym do ogrania. Mimo prowadzenia 2:0 po pierwszej połowie biało-zieloni nie zdobyli kompletu punktów.

Remis Victorii Września
Zaczęło się wszystko jak najlepiej dla drużyny Adama Topolskiego. Już w pierwszej minucie Matuszak zdobył pierwszego gola dla Victorii. Pierwsza połowa dzięki temu przebiegała pod dyktando gospodarzy. Potwierdzeniem tego, co działo się na boisku była bramka strzelona w ostatniej minucie przez Lisieckiego.

Zobacz: Grom rozgromiony

Po tej klasycznej bramce do szatni wydawało się, że goście się nie podniosą. I mimo, że atakowali coraz groźniej, początkowo nie zanosiło się na remis Victorii Września w meczu z KKS Kalisz. Sytuacja zmieniła się w 65 minucie, kiedy to zawodnik przyjezdnych, Konrad Chojnacki, skierował piłkę do siatki Victorii.

Kaliszanie ruszyli do zmasowanego ataku, a nasi piłkarze nie potrafili znaleźć sposobu na grę. W środku boiska panował chaos, piłkarze biało-zielonych łatwo dawali sobie odbierać piłkę. Zamiast ją szanować przeprowadzali nieskuteczne akcje skrzydłami, które rozbijały się na uważnie grającej obronie gości. W ciągu kolejnego kwadransa oddali jeden groźny strzał w kierunku bramki przeciwnika. Niestety, piłka przeleciała o centymetry nad poprzeczką.

W miarę upływu kolejnych minut przewaga gości rosła i coraz bardziej pachniało bramką. Remis Victorii Września był jak widmo krążące nad murawą. Widmo, które stało się przykrą rzeczywistością w 83 minucie, kiedy to Mateusz Poniatowski zdobył dla drużyny z Kalisza drugą bramkę.

Remis zawodników Victorii Września nie satysfakcjonował. Piłkarze rzucili się do ataku, ale ich akcje nie stały się składniejsze. Piłkarze z Kalisza nie mieli problemów w ich rozbijaniu. Biało-zieloni mieli jeszcze szansę w doliczonym czasie gry, ale szczęście było dziś po stronie gości.

Kibice licznie przybyli na stadion obejrzeli dziś dobre widowisko. Ujrzeli także dwie twarze Victorii, tę lepszą w pierwszej połowie i gorszą w drugiej; prowadzenie 2:0 po czterdziestu pięciu minutach i remis Victorii Września po dziewięćdziesięciu.

Na osłodę pozostaje fakt, że mimo straty punktów nasza drużyna utrzymała prowadzenie w tabeli (niestety nie wykorzystała szansy, by oddalić się na dwa punkty od rywali i wraz z czterema innymi drużynami zgromadziła na swoim koncie 7 punktów) oraz że remis Victorii Września w meczu z KKS Kalisz to dwudzieste kolejne spotkanie bez porażki biało-zielonych pod wodzą trenera Topolskiego. Serdecznie gratulujemy.