Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowoczesna sala, a w niej iPady, monitor interaktywny, elektroniczne stacje badawcze

Redakcja
Trzy wrzesińskie szkoły biorą udział w projekcie Code for Green. Dzięki temu uczniowie zyskali pracownie, która przystosowana do badań, zgodnie z wytycznymi sprzyjającymi kreatywnemu myśleniu, pracy grupowej czy indywidualnej.

Na początku lutego otwarcie projektu odbyło się w SSP nr 6. Dwuletni pilotaż programu obecnie realizowany jest również w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni oraz w Kaczanowie w Samorządowej Szkole Podstawowej. Ponadto, w Poznaniu w Szkole Podstawowej nr 77 oraz Liceum Ogólnokształcącym nr 8, w Polkowicach w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonych Europy.

Jak informuje gmina Września, pracownia ma strefę relaksu oraz strefę do pracy. Wyposażenie daje duże możliwości do pracy projektowo-badawczej: iPady, monitor interaktywny, elektroniczne stacje badawcze, zestawy pomiarowe, zestawy do nauki programowania (mechatroniki), roboty i inne. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu pod opieką nauczycieli koordynatorów: Doroty Czech-Czerniak i Anny Nowickiej.

- Projekt CODE FOR GREEN łączy rozwój kompetencji XXI wieku, w tym kompetencji cyfrowych z tematem ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. Program umożliwi zdobycie przez młodzież w wieku 13-17 lat umiejętności XXI wieku, w tym umiejętności cyfrowych, które powalają na realizację celów zrównoważonego rozwoju oraz przeciwdziałania zmianom klimatu. Ponadto Code for Green rozwija umiejętności miękkie: inicjatywność, kreatywność, współodpowiedzialność, empatię, współpracę - niezbędne w przyszłych zawodach - podkreślają przedstawiciele ratusza. Ponadto, zwiększa zainteresowanie młodzieży, w tym min. 40% dziewcząt, kierunkami kształcenia w obszarze STEAM. Projekt adresuje wyzwania Agendy 2030 i Cele Zrównoważonego Rozwoju - Sustainable Development Goals.

Gmina Września informuje, że w lokalizacjach programu powstają przy zaangażowanych szkołach innowacyjne pracownie CODE FOR GREEN, w których młodzież prowadzi badania naukowe, rozwija wiedzę i umiejętności związane z ochroną środowiska i klimatu, ochroną przyrody, zrównoważonym środowiskowo rolnictwem i turystyką, myśleniem i działaniem projektowym (m.in. w oparciu o metody design thinking) wykorzystując do tego technologię, a zwłaszcza programowanie (monitoring i przetwarzanie danych, aplikacje edukacyjne, game development).

CODE FOR GREEN wystartował w 2018 roku. W programie uczestniczy obecnie 140 uczniów prowadzonych przez szkolnych koordynatorów przedmiotowych i wspieranych przez ekspertów z Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto