18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Naukowcy z Wrocławia w ZSTiO [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Naukowcy z Wrocławia w ZSTiO.
Naukowcy z Wrocławia w ZSTiO. fot. Ewa Konarzewska-Michalak
Udostępnij:
Naukowcy z Wrocławia w ZSTiO. Uczniowie Technikum Weterynaryjnego pogłębiają specjalistyczną wiedzę na zajęciach prowadzonych przez pracowników wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Naukowcy z Wrocławia w ZSTiO. Z dwudniowych wykładów korzysta młodzież z klasy czwartej i pierwszej Technikum Weterynaryjnego. Uczniowie poszerza wiedzę w zakresie m.in. geriatrii czyli opieki nad starzejącymi zwierzętami oraz badań endoskopowych, dowiadują się też jak dostać się na studia weterynaryjne we Wrocławiu.

Zobacz: Chemiczne eksperymenty w ZSTiO

Zajęcia prowadzą wykładowcy z katedry medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - absolwent wrzesińskiego technikum dziekan prof. dr hab. Krzysztof Kubiak, dr hab. Piotr Sławuta, dr Jolanta Spurżak oraz koordynator ze strony uczelni dr Marcin Jankowski.

Naukowcy z Wrocławia w ZSTiO

Forma wykładowa spotkań oswaja uczniów z innym niż lekcje, sposobem przekazywania wiedzy. - Lubię pracę dydaktyczną. Wykładając młodzieży szkolnej trzeba pamiętać, żeby nie używać skrótów - mówi dr Piotr Sławuta. - Studenci rozumieją takie terminy jak zwyrodnienie, stan zapalny - uczniom należy to wyjaśnić.

Współpraca ZSTiO z Uniwersytetem Przyrodniczym trwa już od kilkunastu lat. Nauczyciele akademiccy raz do roku przyjeżdżają do Wrześni z wykładami, a nauczyciele technikum korzystają z bezpłatnych szkoleń. Koordynatorem programu współpracy między placówkami ze strony technikum jest nauczyciel i lek. wet. Małgorzata Gołębiowska.

We Wrocławiu studiują absolwenci wrzesińskiego technikum, którzy szczególnie dobrze sobie radzą na zajęciach klinicznych. Dzięki niedawnym zmianom w podstawie programowej, poszerzającej wiedzę z chemii i biochemii w technikach, nie będę już musieli nadrabiać zaległości w tych dziedzinach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dotacje na ogródki działkowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie