Mateusz zdobył dwa złote medale Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych

Karolina Barełkowska
Mateusz Michalski wrócił z Nowej Zelandii z dwoma złotymi medalami
Mateusz Michalski wrócił z Nowej Zelandii z dwoma złotymi medalami Fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni
Mateusz Michalski, mieszkaniec podwrzesińskiej miejscowości Węgierki, wrócił z dwoma złotymi medalami z Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Nowej Zelandii.

Mateusz wygrał bieg na 100 metrów, pokonując ten dystans w czasie 11,05 sekundy. Ponadto okazał się również najlepszy na dystansie 200 metrów. Pokonał go w czasie 22,03 sekundy.

Mistrzostwa w Nowej Zelandii odbyły się pod koniec stycznia. Sportowiec wrócił już do domu, gdzie odebrał gratulacje oraz kolejną nagrodę - tym razem od samorządowców powiatu wrzesińskiego.

W spotkaniu uczestniczył wicestarosta Waldemar Grzegorek, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Bożena Nowacka, a także trener lekkoatlety Adam Kaczor oraz jego mama.

Za dwa miesiące Mateusz będzie bronił zdobytego tytułu na kolejnych mistrzostwach. Mateusz Michalski jest zawodnikiem, który niedowidzi. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 16 lat.