Mateusz Michalski mistrzem świata w sprincie

Ewa Konarzewska-Michalak
Mateusz Michalski mistrzem świata
Mateusz Michalski mistrzem świata fot. Ewa Konarzewska-Michalak
Mateusz Michalski mistrzem świata w sprincie. Niedowidzący sportowiec z Węgierek zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w Lyonie.

Mateusz Michalski mistrzem świata. Biegacz jest najszybszym niedowidzącym człowiekiem na świecie. Na Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w Lyonie zdobył dwa złote medale.

Zobacz: Mateusz Michalski człowiekiem roku

Lekkoatleta nie miał sobie równych na dystansie 100 i 200 metrów. Wyprzedził rywali z czasem 10.79 (-0.7m/s) oraz 21.78 (-1.6 m/s).

Zwycięstwo w Lyonie potwierdziło ogromny talent i doskonałą formę polskiego sprintera. Przypomnijmy, że rok temu Mateusz Michalski wywalczył dwa medale na Paraolimpiadzie w Londynie.

6. Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w Lyonie trwały 9 dni. W tej jednej z największych imprez sportowych dla niepełnosprawnych startowało 1100 lekkoatletów z 99 krajów. Do zdobycia było 207 medali.