18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

LO we Wrześni - projekt "e-Szkoła - Moja Wielkopolska" [ZDJĘCIA]

komi
LO we Wrześni. Laureaci gry "Globtroter: poznaj Wielkopolskę".
LO we Wrześni. Laureaci gry "Globtroter: poznaj Wielkopolskę". fot. Ewa Konarzewska-Michalak
Uczniowie LO we Wrześni pokazali, że nauki przyrodnicze nie mają przed nimi tajemnic. Bogatą wiedzę zdobyli dzięki uczestnictwie szkoły w interdyscyplinarnym projekcie "e-Szkoła - Moja Wielkopolska".

LO we Wrześni - projekt "e-Szkoła - Moja Wielkopolska".

Gracjan Kurpik, Aleksandra Przybylska i Marta Kańczurzewska z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza odnieśli sukces na skalę wojewódzką w grze "Globtroter: poznaj Wielkopolskę". Zwyciężył Gracjan, drugie miejsce zajęła Aleksandra, a piąte Marta. Laureaci w nagrodę dostali notebooka, smartfona i aparat fotograficzny.

LO we Wrześni - projekt "e-Szkoła - Moja Wielkopolska"

.

Wrześnianie wyprzedzili ponad 400 licealistów z 35 szkół z regionu biorących udział w projekcie "e-Szkoła - Moja Wielkopolska". Młodzież odpowiadała na pytania z biologii, chemii, matematyki, geografii i fizyki, wcześniej przygotowane przez wszystkich uczestników projektu.

Zobacz: Koncert piosenek Grechuty

20 listopada w LO we Wrześni laureaci odebrali dyplomy z rąk dyrektor Bogny Skoraszewskiej.

Uczniowie uważają, że Globtroter był niecodziennym i ciekawym konkursem. - Nie łatwo było wygrać, bo każdy błąd w odpowiedzi oznaczał gorszą pozycję - wspominają licealiści. - Gra wiązała się ze stresem - liczył się czas, poza tym występowaliśmy przed w pełną aulą UAM.

LO we Wrześni od 2011 do 2014 roku uczestniczy w projekcie "e-Szkoła - Moja Wielkopolska" organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Ogólnopolską Federację Komputerową i UAM w Poznaniu. Przedsięwzięcie przygotowuje szkoły do wykorzystywania metody projektów i nauczania problemowego przy wsparciu najnowszych technologii.

LO, podobnie jak 105 placówek z regionu (70 gimnazjów i 35 szkół średnich) otrzymało odpowiedni sprzęt do realizacji projektu, a także dostęp do platformy cyfrowej magazynującej zdobytą wiedzę. W auli szkoły przy Witkowskiej powstała też multimedialna sala, w której odbywają się video konferencje - transmisje wykładów prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza, sprawującego merytoryczną pieczę nad projektem.

Dzięki e-Szkole nastolatkowie bardziej interesują się przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, dostrzegają powiązania między przedmiotami ścisłymi, humanistycznymi oraz sztuką.

Co roku uczestniczą w nim trzy nowe grupy młodzieży, które same decydują, czym będą się zajmować. Do tej pory wrzesińscy uczniowie wykonali m.in. przewodnik turystyczny po Wrześni i okolicy, projekty unikalnych kart pocztowych, badali właściwości wody, szukali matematycznych form w architekturze i poznawali różne oblicza dźwięku.

Tegoroczną edycją koordynują Wiesława Leciejewska, Justyna Rewers i Joanna Tabaczyńska.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto