Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kryta pływalna w Słupcy oficjalnie otwarta! Sprawdź, co oferuje słupecki basen: ceny i atrakcje[GALERIA]

Adrianna Jackowiak
Adrianna Jackowiak
FB Pływalnia Słupca
31.08.2020 roku w Słupcy odbyło się uroczyste otwarcie pływalni miejskiej. Od 1 września basen kryty będzie otwarty na odwiedzających. Obiekt kosztował łącznie 13 663 594,00 zł, z czego 3 967 000 zł pochodziło z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałą kwotę stanowiły środki z budżetu Miasta Słupcy.

Pływalnia w Słupcy posiada następujące atrakcje: basen pływacki, basen rekreacyjny, wanny jacuzzi, strefę saun: łaźnię suchą i parową, wiadro Bosmana, podnośnik basenowy. Efektywnie zagospodarowane tereny zielone wokół pływalni sprawiły, że punkt ten stał się atrakcyjnym miejscem spotkań dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Nowoczesne technologie wprowadzone na obiekcie pozwalają zaoszczędzić wodę, energię, a co za tym idzie – chronić środowisko. W trakcie procesu inwestycyjnego zwrócono również szczególną uwagę na problem szeroko rozumianych barier architektonicznych, wykluczających osoby niepełnosprawne z życia społecznego. Udogodnienia zastosowane na pływalni to wyróżnik nowoczesnego obiektu, jakim bez wątpienia jest kryta pływalnia w Słupcy.

Słupecki basen jest obiektem długo wyczekiwanym przez społeczność lokalną i z pewnością stał się wizytówką miasta, a z punktu widzenia mieszkańców jest to atrakcyjne miejsce pracy, rekreacji i wypoczynku.

Kilka słów o słupeckim basenie

Słupecka pływalnia to pływalnia ekonomiczna i ekologiczna - zstosowano w niej system odzysku wód popłucznych, który umożliwia odzyskanie do 80% ciepłej wody obiegowej kierowanej pierwotnie do kanalizacji sanitarnej. Uzdatniona woda wraca do obiegu jako ciepła woda świeża i zasila ponownie układ pokrywając straty eksploatacyjne obiektów. Woda powtórnie uzdatniona wykorzystywana jest też do procesu płukania filtrów. Przy budowie basenu wykorzystano trzy gruntowe pompy ciepła, pod które wykonano 36 odwiertów. Za pomocą wymiennika gruntowego pobierana jest energia z ziemi, w której temperatura zawsze jest dodatnia. Wymiennik podgrzewa wodę zasilającą instalację grzewczą. Kolejne źródła ciepła na pływalni to kocioł gazowy i trzy pompy powietrzne. Pompy czerpią energię z powietrza, co umożliwia podgrzanie wody w instalacji grzewczej lub powietrza w systemie nawiewnym.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wrzesnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto