Krispol pokonał Wartę Zawiercie

Ewa Konarzewska-Michalak
Krispol pokonał Wartę Zawiercie.
Krispol pokonał Wartę Zawiercie. fot. Paweł Orwat/APP KRISPOL Września
Krispol pokonał Wartę Zawiercie w ostatnim meczu przed Świętami. Przeciwnik - beniaminek w I lidze nie uległ łatwo. Pomarańczowi pokonali gości w 5 setach (3:2).

Krispol pokonał Wartę Zawiercie w spotkaniu 15. kolejki pierwszej ligi.

Po długiej walce Aluron Warta Zawiercie przegrała pojedynek we Wrześni, choć wynik do niemal ostatniej chwili nie był pewny. Pomarańczowi zwyciężyli 3:2 (25:22, 23:25, 25:11,
22:25, 21:19).

Zobacz: Krispol górą

W pierwszym secie prowadzili gospodarze, w drugiej odsłonie drużyna z Zawiercia zmobilizowała się do tego stopnia, że zawodnicy Krispolu nie byli w stanie objąć prowadzenia. Natomiast trzeci set w pełni należał do pomarańczowych, czego nie można powiedzieć o czwartym. Z początku podopieczni Marka Jankowiaka prowadzili, ale w połowie seta przeciwnicy przejęli kontrolę nad grą.

W tie-breaki drużyny zdobywały punkt za punktem, ostatecznie serwis Mateusza Jasińskiego rozstrzygnął mecz po myśli wrześnian.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0