Kołaczkowo: Kuba Matysiak królem strzelców Mundialu

[email protected]
Kuba Matysiak królem strzelców Mundialu. Na zdjęciu z prawej strony.
Kuba Matysiak królem strzelców Mundialu. Na zdjęciu z prawej strony. fot. Tadeusz Kiciński
Jakub Matysiak z OWDiR-u został królem strzelców na Mistrzostwach Świata Dzieci w Piłce Nożnej w Warszawie. Zobaczcie, jak nasi wywalczyli zwycięstwo!

Wygraliśmy Mundial - trudno w to uwierzyć? To jednak prawda! Polska reprezentacja z królem strzelców – Jakubem Matysiakiem z OWDiR-u, zwyciężyła w Mistrzostwach Świata Dzieci w Piłce Nożnej. Impreza odbyła się 15-16 czerwca w Warszawie.

Zobacz: WIelkopolskie finały Orlika

W rywalizacji brali udział młodzi piłkarze z placówek opiekuńczo-wychowawczych. 24 kraje wystawiły drużyny, które rozgrywały mecze na stadionie Legii. W turnieju wzięło udział 250 piłkarzy.

To była pierwsza edycja imprezy o światowej randze, w poprzednich latach miały miejsce Mistrzostwa Polski oraz Europy. Mundial zorganizowało Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”, pod patronatem honorowym Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Polskę reprezentowały dwie drużyny. Drużynę Polska 1 tworzyli zawodnicy z całego kraju, w których gronie znaleźli się też chłopcy z Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie. Jednym z nich był Jakub Matysiak – król strzelców i najlepszy zawodnik mistrzostw, który zdobył 20 bramek.

W skład drużyny Polska 2 weszli tylko piłkarze z OWDiR-u, tegoroczni zwycięzcy Mistrzostw Polski.

W zaciętym finale Polska 1 pokonała Holandię z wynikiem 3:2. Drużyna Polska 2 ostatecznie zajęła 4 pozycję, a 3 miejsce przypadło Rosji.

- Udział w mistrzostwach to wielkie przeżycie dla chłopców – mówi trener i opiekun z OWDiR-u Tadeusz Kiciński. - Samo wejście na murawę, odśpiewanie hymnu na oczach 3 tysięcy ludzi było bardzo wzruszające. Młodzież miała wyjątkową okazję nawiązać kontakty z rówieśnikami z egzotycznych krajów – Zimbabwe, Madagaskaru, Argentyny i wielu innych. Te zawody, oprócz radości z gry, dały chłopakom poczucie spełnienia, dowartościowały ich.

Atrakcją dwudniowej imprezy był mecz Polska kontra Świat, w którym zagrali znani i profesjonalni piłkarze z kraju i zagranicy.

Za rok kolejny mundial, również w Warszawie. Impreza będzie miała większy rozmach, bo przyjadą drużyny z 40 krajów.

Chłopcy z Kołaczkowa jeszcze nie zakończyli sezonu. Na co dzień grają w regionalnych klubach piłkarskich oraz w unihokej. W sobotę 22 czerwca jadą do Gorzyc koło Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zagrają w wielkopolskim finale amatorskiej ligi unihokeju. Trzymamy kciuki!