Bieg o Złoty Kłos 2014 [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Bieg o Złoty Kłos 2014.
Bieg o Złoty Kłos 2014. fot. Piotr Michalak
Bieg o Złoty Kłos 2014. 152 mężczyzn i kobiet wystartowało w 33. edycji kołaczkowskiego biegu. Zwyciężył biegacz z Jarocina Michał Cenkier, który najszybciej pokonał dziesięciokilometrową trasę.

Bieg o Złoty Kłos 2014. Największa impreza sportowa w Kołaczkowie odbyła się 13 lipca. Bieg organizowany od 33 lat, jak zwykle przyciągnął zawodników z całego kraju. Pogoda dopisała - było słonecznie, ale nie upalnie. Na starcie i mecie zlokalizowanej pod Pałacem Reymonta zawodników dopingował m. in. poseł Tadeusz Tomaszewski.

Zobacz: Bieg o Złoty Kłos 2013

Pierwszy dystans pokonał Michał Cenkier z Jarocina z czasem niewiele ponad 33 minuty. Drugi na mecie był Patryk Łukaszewski z Warszawy, a trzeci Łukasz Banaszak z Gniezna. Wśród pań najszybsza była Patrycja Talar z Poznania. W pierwszej piętnastce znalazł się senior - Janusz Stańczak z wrzesińskiego klubu Kosynier. Trasa biegu - pętla o długości10 kilometrów prowadziła do Wszemborza i z powrotem do Kołaczkowa, drogą asfaltową i piaszczystą.

Bieg o Złoty Kłos 2014

Biegacze byli klasyfikowani w sześciu kategoriach wiekowych w zależności od płci. Osobną kategorię przeznaczono dla mieszkańców gminy Kołaczkowo.