MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Parada Równości w Warszawie. Tęczowy festyn zawita nad Wisłę. Miasteczko Równości stanie w nowym, symbolicznym miejscu

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Miasteczko od wielu lat jest nieodłączną częścią Parady Równości
Miasteczko od wielu lat jest nieodłączną częścią Parady Równości Krystian Dobuszyński / archiwum
Parada Równości 2024 w Warszawie odbędzie się 22 czerwca. Temu tęczowemu wydarzeniu będzie towarzyszyć Miasteczko Równości. Jak podkreślają organizatorzy, jest to kolorowa i akceptująca przestrzeń, w której uczestnicy parady mogą spędzić czas po zakończeniu marszu. Jakie atrakcje będą czekać w Miasteczku Równości? Sprawdźcie w artykule poniżej.

Miasteczko Równości 2024 stanie w miejscu symbolicznym dla Warszawy

Miasteczko od wielu lat jest nieodłączną częścią Parady Równości. Poprzednie edycje odbywały się w Parku Świętokrzyskim. W tym roku, w związku z przebudową placu Defilad, organizacja wydarzenia przy Pałacu Kultury i Nauki nie jest możliwa. Dlatego właśnie tęczowy festyn zawita nad Wisłę.

Miasteczko Równości stanie w miejscu symbolicznym dla Warszawy, bo dokładnie tam, gdzie nad stolicą czuwa Syrenka Warszawska. Stoiska rozstawią się na skwerze im. Tadeusza Kahla, przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik, w okolicy Elektrowni Powiśle oraz Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego - wymieniają organizatorzy wydarzenia.

Parada Równości odbędzie się w Warszawie 22 czerwca
Miasteczko od wielu lat jest nieodłączną częścią Parady RównościKrystian Dobuszyński / archiwum

Miasteczko Równości. Atrakcje

Miasteczko zacznie działać się w sobotę, 22 czerwca, około południa. Będzie to miejsce, gdzie każda osoba będzie mogła poznać przeróżne formy działalności społecznej i porozmawiać z osobami na co dzień zajmujących się prawami człowieka, od rzecznictwa politycznego, poprzez edukację seksualną po interwencję kryzysową. W programie także, między innymi, strefy beauty, dyskusje przy książkach czy wystawy obrazów.

W tym roku, po raz drugi, do Miasteczka zawita także strefa sztuki dostępnej, gdzie każda osoba będzie mogła współtworzyć ścianę portretów Parady Równości. Nad strefą pracują osoby artystyczne oraz specjalizujące się w dostępności, aby zapewnić miejsce, gdzie twórczość nie będzie miała ograniczeń. Projekt ma na celu pokazać, że Parada to ludzie, którzy są niesamowicie zróżnicowani, mają mnóstwo powodów by przyjść, swoje indywidualne historie i każda z tych osób zasługuje na widoczność, godność i równość - przekazali organizatorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

POLITYCY jako dzieci

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto