Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zwycięstwo Krispolu Września nad Cuprum Lubin [ZDJĘCIA]

Piotr Michalak
Zwycięstwo Krispolu Września nad Cuprum Lubin
Zwycięstwo Krispolu Września nad Cuprum Lubin fot. Piotr Michalak
Zwycięstwo Krispolu Września nad Cuprum Lubin przedłużyło nadzieje naszej drużyny na grę w drugiej rundzie play-off. I choć po dwóch porażkach w Lubinie nikt nie dawał im szans, to wczorajsza wygrana może być punktem zwrotnym w serii pojedynków pomarańczowych z miedziowymi.

Zwycięstwo Krispolu Września nad Cuprum Lubin przyniosło pomarańczowym pierwszy punkt w rundzie play-off. Po dwóch wygranych u siebie wydawało się, że wczorajszy mecz będzie dla gości jedynie przypieczętowaniem przewagi nad beniaminkiem. Tymczasem Krispol pokazał klasę i przedłużył szanse na grę w drugiej rundzie. Do tego trzeba jeszcze zwyciężyć i dzisiaj.

Zwycięstwo Krispolu z faworytem

Już pierwszy set pokazał, że będzie to zacięte spotkanie. Miedziowi chcieli zakończyć pierwszą rundę najmniejszym nakładem sił i pokonać siatkarzy Marka Jankowiaka w trzech meczach, a Krispol mimo niekorzystnego bilansu meczy, nie zamierzał odpuszczać. Mimo niemal ciągłego prowadzenia gości, udało się naszym zawodnikom wyrównać, a nawet doprowadzić do sytuacji, gdy mieli piłkę setową, więcej nerwów w końcówce zachowali przyjezdni i to oni wygrali seta 27:29.

W drugim secie lubinianie dotrzymywali naszym kroku tylko do połowy partii. Do pierwszej przerwy technicznej toczyła się walka punkt za punkt, a potem wrześnianie odjechali i wygrali wyraźnie 25:19. Trzeci set miał bardzo podobny przebieg i tylko przewaga Krispolu zaznaczyła się wyraźniej. Już w połowie partii było jasne, kto ją wygra. Ostatecznie miedziowi polegli do 17.

I gdy wydawało się, że Zwycięstwo Krispolu Września nad Cuprum Lubin jest już pewne, siatkarze z Wrześni rozluźnili się chyba zanadto w IV secie, bo mimo, że przez cały czas kontrolowali partię, prowadzili kilkoma punktami, to w końcówce stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Przy stanie 22:18 zagrywał dość słabo się spisujący dotąd w drużynie gości Łukasz Romać i Cuprum wygrało seta 23:25.

Na szczęście w tie-breaku koncentracja powróciła do zawodników Krispolu i bez większych kłopotów wygrali go 15:8. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Łukasza Murdzię, co nie dziwi wobec faktu, że we wczorajszym spotkaniu udawało mu się praktycznie wszystko, zwłaszcza w drugim secie. Kolejny pojedynek obu drużyn dziś o 15.00 w hali Gimnazjum nr 2 i jeśli wrześnianie chcą myśleć o dalszych grach, muszą go wygrać.