ZSZ nr 2 we Wrześni: Uczniowie na turnieju piekarskim w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
ZSZ nr 2 we Wrześni na turnieju im. Anny Butki .
ZSZ nr 2 we Wrześni na turnieju im. Anny Butki . fot. Archiwum ZSZ nr 2 we Wrześni
ZSZ nr 2 we Wrześni: Maciej Pyzdrowski i Michał Guzenda startowali w finale 18. Ogólnopolskiego Turnieju Piekarskiego im. Anny Butki w Poznaniu. Maciej zdobył tytul laureata.

ZSZ nr 2 we Wrześni: Dwóch uczniów w zawodzie piekarz wzięło udział w prestiżowym turnieju zawodowym, który odbył się 23-24 kwietnia w Poznaniu.

Zobacz: Laureaci wojewódzkiego turnieju cukierniczego i piekarskiego we Wrześni

Maciej Pyzdrowski z drugiej klasy zdobył czwarte miejsce i tytuł laureata, a Michał Guzenda uplasował się na dwunastej pozycji. Maciej poznaje tajniki zawodu w piekarni Waldemara Widza w Kaczanowie, jego opiekunem jest Anna Stanisławczyk nauczyciel ZSZ nr 2.

ZSZ nr 2 we Wrześni: Uczniowie na turnieju piekarskim w Poznaniu

Na poznańskim turnieju uczestnicy piekli bułki zwykłe, knyple i plecionki, a także chałki, rogale i drożdżówki. Mieli również za zadanie wykonać eksponat artystyczno-wystawienniczy w postaci chleba okolicznościowego, świątecznego, weselnego. Zawody przeprowadzono w pracowni Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Komisja oceniała również wiedzę teoretyczną uczestników.