ZSTiO we Wrześni: Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandary szkoły. We wrześniu naukę rozpoczęło 191 pierwszaków w sześciu klasach. Podczas uroczystości dyrektor podpisał porozumienie z uczelnią wyższą, policją, strażą pożarną, szpitalem oraz związkiem strzeleckim.

ZSTiO we Wrześni: 25 września na długo zapisze się w pamięci uczniów klas pierwszych II LO i Technikum nr 2. Młodzież składając ślubowanie i odbierając indeksy oficjalnie została przyjęta do społeczności szkolnej. Wśród sześciu klas obecnych na stadionie wyróżniali się uczniowie licealnego profilu policyjnego i ratownictwa medycznego. Obie specjalności właśnie debiutują w programie szkolnym ZSTiO. Dwa lata wcześniej placówka rozpoczęła kształcenie w oddziale wojskowym.

ZSTiO we Wrześni: Ślubowanie klas pierwszychZobacz: Ślubowanie klas pierwszych ZSTiO 2014

- Nasze liceum tak, jak każde inne realizuje ten sam program, natomiast w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie będą mieli dodatkowe zajęcia z ratownictwa medycznego, zajęcia policyjne i wojskowe - powiedział Włodzimierz Wawrzyniak, dyrektor ZSTiO. - Tylko podpisując porozumienie w instytucjami wykazującymi pełen profesjonalizm możemy realizować te zajęcia na wysokim poziomie.

Podczas uroczystości dyrektor podpisał dokumenty potwierdzające współpracę z Zakładem Ratownictwa i Medycyny Katastrof Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Szpitalem Powiatowym oraz Związkiem Strzeleckim "Strzelec".

ZSTiO jest pierwszą szkołą średnią w Wielkopolsce, która podpisała porozumienie z Uniwersytetem Medycznym w zakresie ratownictwa medycznego.

- Uczniowie mogą korzystać ze specjalistycznego sprzętu, a także pierwszego w Polsce centrum symulacji medycznej, w którym w warunkach w zbliżonych do rzeczywistości mają kontakt z pacjentem - podkreślił Tomasz Kłosiewicz, z Zakładu Ratownictwa i Medycyny Katastrof Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ucząc się klasie o takim profilu młodzież zyska ducha pokory i szacunku dla drugiego człowieka. Kto z takimi wartościami przyjdzie na studia musi już tylko szlifować umiejętności medyczne.Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!