Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbliża się Noc Naukowców. Zarejestruj się na warsztaty!

KARC
Już 29 września w Poznaniu!
Już 29 września w Poznaniu! Karolina Misztal
Noc Naukowców 2017 już 29 września. W tym roku impreza popularyzująca naukę odbywa się już po raz 11.

– Ideą imprezy jest przekonać młodzież, że nauka nie jest nudna, a naukowiec to nie siwy i mało interesujący staruszek – mówi Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej.

Noc Naukowców odbywa się jedenasty raz i ma na swoim koncie wypracowanie wielu sprawdzonych hitów, jak np. laboratorium zimna, które zagości ponownie na politechnice. Uczelnie przygotowały jednak wiele nowości.

Uniwersytet Przyrodniczy zaprosił np. do współpracy Palmiarnię Poznańską.
– Jej przedstawiciele pokażą jak samodzielnie w domu wyhodować mango, papaję czy banana, o cytrynie nawet nie wspominając – mówi Urszula Mosik z UP.

W wydarzeniu bierze udział większość poznańskich uczelni. UAM szykuje m.in. warsztaty, na których będzie można wytworzyć własne perfumy, kremy, wziąć udział w "Labiryncie piękności" na Wydziale Chemii.

- W warsztatach o modzie sprzed 100 lat i tym jak wpływa na nasze stroje współczesne, będzie można poznać historię Ziemi zamkniętą w ziarnku piasku, dowiedzieć się co kryje się w butelce wody. Zaproponujemy spojrzenie w głąb drzewa, zastanowimy co drewno może powiedzieć w zagadkach kryminalnych. Będą ciekawe zajęcia na temat świata egzotycznych, historycznych zwierząt. Czy smoki bazyliszki czy istniały naprawdę? - opowiada Agnieszka Motyl z UAM.

W tym roku zmienia się formuła zapisów na warsztaty.

Na stronie wydarzenia będzie można utworzyć swoje konto i w ciągu tygodnia dokonać wyboru interesujących wydarzeń, nie tak jak to było dotychczas, kiedy wyboru trzeba było dokonać jednorazowo. Rejestracja dotyczy tylko wybranych wydarzeń, wiele pokazów nie wymaga rejestracji.

Podczas Nocy Naukowców między wszystkimi uczelniami będzie kursował specjalny bezpłatny tramwaj.

***
Podczas jednej z wcześniejszych edycji Nocy Naukowców w Poznaniu chętni mogli podejrzeć, jak działa fizyka w codziennym życiu - na przykład sprawdzić, jakie przeciążenia odczuwa człowiek podczas dachowania samochodem. W krakowskim Instytucie Ekspertyz Sądowych biegli pokazywali, jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto