W ostatnie dni maja ruszy budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Legii Wrzesińskiej, Opieszyn i 3 Maja. Zakończenie prac zaplanowano na koniec sierpnia.

Budowa będzie kosztować około miliona złotych. Połowę tej kwoty pokryje dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, resztę zapewni gmina Września. O dofinansowanie zewnętrzne postarało się wrzesińskie starostwo.

Zobacz: Czołówka z drzewem

Inwestycja, oprócz budowy ronda o średnicy 26 metrów, obejmie również postawienie latarń przy przejściach dla pieszych oraz przebudowę części chodników.

Obecnie na skrzyżowaniu sterowanym sygnalizacją świetlną nie jest zbyt bezpiecznie, a to z powodu nieprzejrzystego układu ruchu. Trudno jest dobrać optymalny program sterujący światłami. Kierowcy narzekają na zbyt długi czas oczekiwania na przejazd, zwłaszcza w sytuacjach awarii sygnalizacji. W godzinach szczytu wyjazd z podporządkowanego odcinka drogi bywa bardzo utrudniony.

– Powiatowa inwestycja ma przede wszystkim poprawić przepustowość – ruch będzie się odbywać w sposób płynniejszy, układ komunikacyjny zyska na przejrzystości, a w konsekwencji poprawione zostanie bezpieczeństwo użytkowników – informuje Marcin Nowak z Referatu Dróg Powiatowych. Budowa ronda to także oszczędności. Utrzymanie samej sygnalizacji świetlnej to koszt przynajmniej 16 tys. zł jaki ponosimy każdego roku.

Prace potrwają od końca maja do końca sierpnia. Podczas budowy dojazd do skrzyżowania będzie utrudniony, można się też spodziewać objazdów.

Jeszcze do 6 maja w starostwo czeka na oferty do przetargu na wykonanie inwestycji.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!