Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WOŚP - W niedzielę finał orkiestry. Plan imprez

Elżbieta Podolska, BEM, BOK, KAEF,RD
Marcin Żurek prezentuje koszulkę z mistrzostw świata w RPA, która zostanie zlicytowana podczas finału
Marcin Żurek prezentuje koszulkę z mistrzostw świata w RPA, która zostanie zlicytowana podczas finału Waldemar Wylegalski
W niedzielę po raz 19. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze zbierać będą pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

W Poznaniu powstało aż 12 sztabów orkiestrowych. Dwa największe liczą po 800 wolontariuszy. Dla orkiestry kwestować będą na ulicach, w klubach, kinach. Główna część finału rozgrywać się będzie, tak jak co roku przed Zamkiem przy ul. Św. Marcin.

ZBLIŻA SIĘ KOLEJNY FINAŁ. ZOBACZ FILM

– Dostaliśmy wiadomość, że Jurek Owsiak przekazał do licytacji w Poznaniu złote serduszko z numerem 182. Cena wywoławcza to 999 złotych – mówi Andrzej Maszewski, organizator finału z ramienia CK Zamek. – Przygotowaliśmy też bardzo różnorodne propozycje muzyczne. Na scenie zobaczymy nie tylko zespoły rockowe, wystąpią też przedszkolacy.

W tym roku, ze względu na remont części Zamku, wejście do budynku będzie prowadzić przez wieżę. Pokazy służb mundurowych, tym razem odbywać się mają od strony al. Niepodległości. Dlatego też zostanie zamknięty odcinek alei, pomiędzy Św. Marcinem i Fredry. Na czas „Światełka do nieba” (godz. 20) zostanie zamknięta też część ul. Św. Marcin. W tym roku na licytacjach będzie można znaleźć wiele ciekawych przedmiotów.

– Oprócz zorganizowania miasteczka mundurowego, policjanci przeznaczyli na licytację czapkę i koszulkę startową Adama Małysza, własnoręcznie podpisaną koszulkę Alessandro Del Piero – zawodnika Juventusu Turyn i piłkę od graczy Lecha – mówi podinspektor Andrzej Wrzesiński.

Bardzo ciekawie zapowiada się także „Światełko do nieba”. Będzie można posłuchać m.in. Nowy Folklor Afro-Polski. To pomysł Macieja Mustafy Giżejewskiego, którego celem jest wskrzeszenie tradycji wspólnego grania, tańczenia i śpiewania w atmosferze nieskrępowanej radości i wzajemnego szacunku. To projekt przygotowany specjalnie dla WOŚP.

Kto woli wydarzenia sportowe powinien wybrać się do Galerii Malta, gdzie o godz. 12 prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz olimpijczycy: Izabela Dylewska, Aneta Konieczna, Marek Łbik i Rafał Piszcz wezmą udział w I Otwartych Wielkopolskich Regatach na ergometrach kajakowych.

Koncerty i licytacje przed Zamkiem

Główny Finał WOŚP będzie miał miejsce przed CK Zamek

- Al. Niepodległości (od Św. Marcina do Fredry)
10–21 prezentacje służb mundurowych, kiermasz mediów, gastronomia, stoiska handlowe

- Dziedzienic Różany
10–21 namiot dla wolontariuszy

- Zamek, sala kominkowa
11–21 krwiodawstwo, kącik promocji zdrowia

- 15–21 hol przed Galerią „Profil” (wejście od parkingu przez wieżę) licytacje

- 12 przed Zamkiem
start biegu „Policz się z cukrzycą”

- Scena przed Zamkiem
13.00 otwarcie sceny
13.10 Prochy
13.50 WOŚP i przedszkolaki
14.10 Zakręt
14.50 WOŚP
15.10 Satori
16.00 WOŚP
16.20 Second Child
17.10 WOŚP
17.30 Wolna sobota
18.20 WOŚP
18.40 Natural Mystic
19.30 WOŚP
19.50 Nowy Folklor Afro-Polski
20.00 Światełko do nieba
20.30 WOŚP – licytacja złotego serduszka
20.40 Haed Hunters

KOSTRZYN WLKP.

- godz. 14.30 – sala „Kostrzynianka”. W programie występy m.in.: Chóru Seniora „Złota Jesień”, Janusza Waścińskiego oraz zespołów Mirej, Siekieracy, Audioholics. Na scenie zaprezentują się także karatecy czy modelki. O godz. 20 – „Światełko do nieba”. W czasie trwania imprezy organizowane będą licytacje gadżetów WOŚP.

LUBOŃ

- godz. 15 – Factory Outlet Luboń: występy tancerzy, sportowców, wokalistów, spotkanie z II wicemiss Polski Natalią Tomczyk. Można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach: filcowania, decoupageu, wizażu i florystycznych.

MOSINA

- godz. 15 – Sala Reprezentacyjna MOK – licytacje i koncerty: zespołów Activ, My, Niecierpliwi, Pawła Stachowiaka, Jędrzeja Szczepaniaka, Jacek Czerwiński Project, Sun Makers, Orkiestry Dętej im. hm. A. Jerzaka. O godz. 11 z placu 20 Października wystartuje VI Mosiński Rajd Orkiestrowy, którego wyniki ogłoszone zostaną około 17.

MUROWANA GOŚLINA

- godz. 8.30 – Szkoła Podstawowa nr 2. Mieszkańcy Murowanej Gośliny tradycyjnie wesprą akcję zbiórką krwi (do godz. 18). W programie także: loteria fantowa, zabawy dla dzieci, występy Leszka Borusa, grupy Beton, antyterrorystów, konkurs strzelecki.

TARNOWO PODGÓRNE

- Koncerty i licytacje odbędą się w Parku 700-lecia. Jako gwiazda wystąpi zespół „AudioFeels”. Ponadto odbędzie się premiera programu zespołu folklorystycznego „Lusowiacy”. Na scenie wystąpi również zespół teatralny „Sortownia”. Ponadto odbędzie się pokaz sprawności Ochotniczej Straży Pożarnej.

SWARZĘDZ

- godz. 11 – hala sportowa Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, w programie występy lokalnych zespołów muzycznych, pokazy taneczne i pokazy mody.

CZERWONAK

- godz. 16 – hala sportowa CRKF Akwen przy ul. Leśnej w Czerwonaku. Impreza rozpocznie się koncertem zespołu „Dzieci Papy”. Następnie przewidziano występy zespołów: La Speranza (godz. 16.40), Casual Friday (godz. 18.30), Zarana (godz. 19). O godz. 17.10 na scenie pojawi się kabaret Kałasznikow, a po nim częstować będą tortem orkiestrowym Harcerskiej Ferajny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto