Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacyjny rozkład jazdy: przewoźnicy uruchamiają dodatkowe kursy do turystycznych miejscowości

JAK
Przewoźnicy liczą, że wakacyjne rozkłady jazdy skuszą pasażerów.
Przewoźnicy liczą, że wakacyjne rozkłady jazdy skuszą pasażerów. ARC POLSKAPRESSE
Letnia kanikuła tuż-tuż, więc przewoźnicy uruchamiają wakacyjne rozkłady jazdy pociągów i autobusów. Kierunek: Bałtyk, ale nie tylko. Dla tych, którzy wybierają się nad morze, a nie mają samochodu lub chcą odsapnąć od prowadzenia czterech kółek, to może być kusząca propozycja, zwłaszcza że - jak twierdzą przewoźnicy - pociągiem czy autobusem ma być wygodniej i taniej.

- W czasie wakacji uruchamiamy dodatkowe pociągi do najpopularniejszych miejscowości letniego wypoczynku. Od 28 czerwca wprowadzamy do swojej oferty pociągi wakacyjne, kursujące m.in. do Kołobrzegu, na Hel czy do Wisły i Zakopanego. Jest ich w sumie 69, w tym 9 EIC oraz 60 TLK - poinformowała Beata Czemerajda z Biura Komunikacji i Public Relations PKP Intercity SA.

Osoby planujące podróż PKP Intercity powinny pamiętać, że kupując bilet z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem otrzymają 10-procentowy rabat. Jeśli bilet kupimy jeszcze wcześniej (między 30. a 15. dniem przed wyjazdem), wtedy możemy liczyć nawet na rabat do 15 procent. Czemerajda podkreśla, że osoby podróżujące z dziećmi do 16. roku życia też otrzymują dodatkowy rabat dzięki ofercie biletu rodzinnego. Z biletu rodzinnego mogą korzystać grupy od dwóch do pięciu osób, w których co najmniej jedna osoba nie ma ukończonych 16 lat. Z biletem rodzinnym w pierwszej i drugiej klasie każdy otrzyma 33-procentowy rabat, przy czym dzieci podróżują z większą, bo 37-procentową ulgą szkolną.

- Także wprowadzamy wakacyjny rozkład jazdy. Będziemy jeździć do Kołobrzegu przez Katowice, Poznań i Piłę. Natomiast w połowie lipca w piątek, sobotę i niedzielę uruchomimy linię Cieszyn - Zakopane - stwierdził Leszek Podżorski, właściciel firmy przewozowej Wispol, która pasażerów będzie woziła nad morze po raz pierwszy.

Wcześniej wakacyjny rozkład jazdy realizował cieszyński PKS, ale spółka została zlikwidowana, więc kursy przejął prywatny przewoźnik, czyli Wispol. Podżorski nie ukrywa, że do tej pory specjalizowali się w obsłudze lokalnych połączeń, a kursy dalekobieżne to zupełnie inna bajka.

Wakacyjny rozkład jazdy, czyli większy komfort

- Autobusy dalekobieżne mają inny standard. Są wyposażone w klimatyzację, mają wysokie uchylane fotele, w trasę musi jechać dwóch kierowców, żeby było bezpieczniej - wylicza Podżorski. I dodaje, że dla pasażera planującego pobyt stacjonarny nad morzem skorzystanie z autobusu to idealne rozwiązanie - przejazd odbywa się nocą, więc można uciąć sobie drzemkę, korzystne są także ceny. Na trasie Cieszyn - Kołobrzeg bilet kosztuje 121 zł, a jeśli ktoś kupuje również powrotny, to otrzyma go z 20-procentową zniżką.

Połączenie Wisła - Jastrzębia Góra zdecydował się uruchomić także pszczyński PKS, jeden z nielicznych PKS-ów w regionie.
- O dziwo, zainteresowanie wśród pasażerów jest spore - mówią w PKS Pszczyna.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto