Od poniedziałku mieszkańcy Poznania mogą wypożyczyć sobie skuter na minuty. Jak z nich korzystać? Ile kosztuje wypożyczenie? Sprawdźcie!

Od poniedziałku z elektrycznego skutera w ramach scooter-sharingu skorzystać może każdy mieszkaniec. Wypożyczenie ekologicznego pojazdu na minuty jest możliwe dzięki specjalnej aplikacji stworzonej przez firmę Blinkee. Na początek do dyspozycji poznaniaków oddano 15 maszyn. Stolica Wielkopolski jest drugim polskim miastem, w którym zaczął funkcjonować scooter-sharing.– W marcu rozpoczęliśmy działalność w Warszawie, gdzie taka forma przemieszczania się po mieście cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tej chwili skutery pojawiają się w Poznaniu oraz Trójmieście, a na początku przyszłego roku w Krakowie – tłumaczy Konrad Sierzputowski z Blinkee.pl. Dodaje też, że przez pierwsze miesiące funkcjonowania firma będzie zbierać opinie od użytkowników. – W przyszłym sezonie liczba skuterów będzie mogła się zwiększyć nawet do 300 pojazdów – mówi.

Jak wypożyczyć skuter?


Wystarczy zarejestrować się w systemie za pośrednictwem aplikacji Blinkee lub strony internetowej www.blinkee.pl, a następnie zlokalizować pojazd dostępny w okolicy i go zarezerwować. Po zakończonej jeździe należy go pozostawić w dowolnym miejscu, które znajduje się w obrębie mapy dostępności pojazdów. Korzystanie ze scooter-sharingu jest dużo tańsze niż podróżowanie samochodem i porównywalne do korzystania z komunikacji miejskiej.

Za minutę korzystania z pojazdu zapłacimy 69 gr, natomiast maksymalna opłata za cały dzień wyniesie 69 zł. Poznaniacy mogą jednak liczyć na promocje, bowiem po ok. 100 min. jazdy naliczanie opłat zostanie wstrzymane. Na specjalne zniżki mogą też liczyć studenci, a także seniorzy (15 proc.), a także osoby, które dokonają pierwszej wpłaty w wysokości 30 zł ( otrzymają 30 minut jazdy gratis).

Jak informują przedstawiciele Blinkee wszystkie skutery są ubezpieczone. Firma posiada także swój mobilny serwis, który poruszając się po mieście ma uzupełniać rozładowane baterie, a w razie potrzeby dokonywać niezbędnych napraw pojazdów. Każdy z pojazdów wyposażony jest w dwa kaski oraz jednorazowe czepki higieniczne . Kto może z nich skorzystać? Każdy kto jest pełnoletni, a jeśli 18 lat skończył po 2012 r. musi posiadać minimum prawo jazdy na motorower (kategoria AM).


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

GTA BUK (gość)

7 DYCH CO ZA ZŁODZIEJSTWO , AUTO NA MAJORCE FOCUSA NOWEGO ZA TYLE WYPOŻYCZAŁEM DLA CAŁEJ RODZINY

Więcej na temat: