Akcja potrwa do 25 sierpnia Akcja potrwa do 25 sierpnia

Akcja potrwa do 25 sierpnia. (© Bartosz Frydrych)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na terenie całego województwa wielkopolskiego od poniedziałku można natknąć się na wzmożone kontrole policji. To akcja pod hasłem "Prędkość", której celem jest walka ze zbyt szybką jazdę kierowców, co wciąż stanowi główną przyczynę wypadków.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 21 sierpnia i potrwa do piątku.

- Działania mundurowych przede wszystkim skierowane będą na egzekwowanie prawidłowego zachowania wśród kierowców pod kątem przestrzegania ograniczeń prędkości i zasad bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych - wyjaśnia Rozanna Kowalczyk-Gierczyk z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Przez najbliższe pięć dni na drogach całego województwa wielkopolscy, tym również Poznania i pow. poznańskiego, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone kontrole, podczas których żaden pirat drogowy nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy oraz uniknięcie mandatu, a w skrajnych przypadkach także surowych konsekwencji prawnych.

Warto zaznaczyć, że tylko od początku roku na wielkopolskich drogach doszło do 1560 wypadków, z czego 379 wypadków spowodowanych zostało przekroczeniem dozwolonej prędkości. W tych właśnie zdarzeniach zginęło 47 osób, a 464 zostało rannych.

Jedną z głównych przyczyn wypadków, poza przekroczeniem prędkości, pozostaje wciąż niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Z tego powodu doszło do 119 wypadków, gdzie 4 osoby zginęły, a 144 zostały ranne.

Wyżej opisane zdarzenia stanowiły prawie 1/3 wszystkich zaistniałych wypadków.

Śmiertelny wypadek w Chotowie w gminie Nowe Skalmierzyce (wideo):

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl. \


Moto

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

żenada (gość)

"To akcja pod hasłem "Prędkość", której celem jest walka ze zbyt szybką jazdę kierowców, co wciąż stanowi główną przyczynę wypadków. "
To główną, czy nie główną ? Wpierw piszecie, że tak, a potem sami sobie przeczycie; "Warto zaznaczyć, że tylko od początku roku na wielkopolskich drogach doszło do 1560 wypadków, z czego 379 wypadków spowodowanych zostało przekroczeniem dozwolonej prędkości. "

Robicie z ludzi debili, czy sami nimi jesteście ?

Max (gość)

Na trasie Pobiedziska Poznań to jak tor wyścigowy.
Zapraszamy z pomiarem prędkości.

Mart (gość)

Znowu??? A czy akcja ta obejmuje macierewicza jak jedzie do radyjka czy inmuniuniu zwalnia go z brania udziału w tej akcji?