Tysiące rowerzystów pojawią się w niedzielę na poznańskich ulicach. Zobaczcie, jakimi trasami pojadą uczestnicy Poznań Bike Challenge i gdzie w związku z tym można spodziewać się utrudnień.

Sześć tysięcy uczestników, cztery dystanse, w tym najdłuższy - 120-kilometrowy. To wszystko czeka na uczestników niedzielnego wyścigu kolarskiego Skoda Poznań Bike Challange.

- To niesamowite emocje dla całych rodzin, więc spodziewamy się tysięcy osób kibicujących zawodnikom - zapowiada Mateusz Klawiter, jeden z organizatorów wyścigu.

A kibicować będzie można zarówno w Poznaniu, jak i okolicznych miejscowościach. Przez miasto przebiega 18-kilometrowa trasa przeznaczona dla całych rodzin. Jej start i meta znajdują się na ul. Baraniaka. Dalej trasa prowadzi ul. Jana Pawła II do Ronda Rataje. Potem rowerzyści wjeżdżają na ul. Królowej Jadwigi i do al. Niepodległości. Dalej Solną do ul. Warszawskiej i Browarną do Dymka, a dalej już do mety.

Organizatorzy przygotowali też specjalną, 5-kilometrową trasę dla dzieci. Razem z opiekunami pokonają one dystans wokół Jeziora Maltańskiego.

Poznań Bike Challenge - tak było w zeszłym roku


Największym wyzwaniem dla kolarzy-amatorów będą jednak dwie dłuższe trasy. Na średnim dystansie 50 kilometrów, czyli Allegro Challenge uczestnicy pokonają miejską część trasy, a dalej pojadą w kierunku Janikowa i Kobylnicy, z nawrotem w Bugaju.

Z kolei uczestnicy Skoda Challenge, czyli 120-kilometrowego dystansu pojadą w kierunku Janikowa, Wierzonki, Wronczyna, Kłecka, Pobiedzisk i Kobylnicy. Meta również znajduje się na ul. Baraniaka. Ten wyścig to wyzwanie dla najwytrwalszych, a także eliminacja do UCI Gran Fodo World Series. Eliminacje do tej serii odbędą się też w sobotę. Zawodnicy zmierzą się na Torze Poznań w jeździe na czas na dystansie 16 km.

Niestety wyścigi spowodują też utrudnienia dla kierowców. Organizatorzy na trasach przygotowali 26 śluz, które mają umożliwić przecięcie trasy zawodów. Znajdą się one w miejscowościach: Kobylnica, Karłowice, Tuczno, Łagiewniki, Pobiedziska, Promno i Kiszkowo (trasa wytyczona jest w dużej mierze DW 194).

[przycisk_galeria]

Na poznańskiej trasie śluz będzie 18. Wyłączone z ruchu będą też fragmenty ulic Głównej, Gnieźnieńskiej i Bydgoskiej. Zmieniona organizacja ruchu czeka kierowców na ulicach gdzie przebiega trasa wyścigów. Z kolei ruch komunikacji miejskiej również umożliwiony zostanie za pomocą śluz. Szczegółowe informacje dostępne są też na stronie organizatora: www.bike-challenge.pl.

Mapy tras znajdziesz w naszej galerii

Źródło: Głos wielkopolski - Poznań Bike Challange: Gdzie będą utrudniania [MAPY]

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Rower

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!