Naukowcy z Wrocławia w ZSTiO. Uczniowie Technikum Weterynaryjnego pogłębiają specjalistyczną wiedzę na zajęciach prowadzonych przez pracowników wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Naukowcy z Wrocławia w ZSTiO. Z dwudniowych wykładów korzysta młodzież z klasy czwartej i pierwszej Technikum Weterynaryjnego. Uczniowie poszerza wiedzę w zakresie m.in. geriatrii czyli opieki nad starzejącymi zwierzętami oraz badań endoskopowych, dowiadują się też jak dostać się na studia weterynaryjne we Wrocławiu.

Zobacz: Chemiczne eksperymenty w ZSTiO

Zajęcia prowadzą wykładowcy z katedry medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - absolwent wrzesińskiego technikum dziekan prof. dr hab. Krzysztof Kubiak, dr hab. Piotr Sławuta, dr Jolanta Spurżak oraz koordynator ze strony uczelni dr Marcin Jankowski.

Naukowcy z Wrocławia w ZSTiOForma wykładowa spotkań oswaja uczniów z innym niż lekcje, sposobem przekazywania wiedzy. - Lubię pracę dydaktyczną. Wykładając młodzieży szkolnej trzeba pamiętać, żeby nie używać skrótów - mówi dr Piotr Sławuta. - Studenci rozumieją takie terminy jak zwyrodnienie, stan zapalny - uczniom należy to wyjaśnić.

Współpraca ZSTiO z Uniwersytetem Przyrodniczym trwa już od kilkunastu lat. Nauczyciele akademiccy raz do roku przyjeżdżają do Wrześni z wykładami, a nauczyciele technikum korzystają z bezpłatnych szkoleń. Koordynatorem programu współpracy między placówkami ze strony technikum jest nauczyciel i lek. wet. Małgorzata Gołębiowska.

We Wrocławiu studiują absolwenci wrzesińskiego technikum, którzy szczególnie dobrze sobie radzą na zajęciach klinicznych. Dzięki niedawnym zmianom w podstawie programowej, poszerzającej wiedzę z chemii i biochemii w technikach, nie będę już musieli nadrabiać zaległości w tych dziedzinach.

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!