Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Motocrossowe zawody w Opatówku [ZDJĘCIA]

Piotr Michalak
Motocross to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu
Motocross to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu fot. Piotr Michalak
Wczesnym popołudniem rozpoczęły się na torze w Opatówku zawody zaliczane do eliminacji Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej. Wśród zawodniczek i zawodników pojawił się Tomasz Gollob i Łukasz Lonka.

Ten ostatni był bezkonkurencyjny w klasie open. Zaraz za młodym mistrzem uplasował się jego ojciec, Jacek. W klasie MX2 kibice mieli okazję podziwiać legendę żużla, Tomasza Golloba. Mistrz zajął trzecie miejsce. Bezpośrednio przed nim przyjechał zawodnik nekielskiego MKS-u, Bogusław Sulkowski.

Wiktoria goni lidera

Zawodnicy MKS Nekla radzą sobie w dzisiejszych eliminacjach bardzo dobrze. W klasie Masters drugie miejsce zajął Andrzej Szalbierz. Trzecie miejsce w zawodach MX1 zajął Marek Begier. Jego sukces jest tym bardziej cenny, że zawodnik wywrócił się na pierwszym okrążeniu i przez cały wyścig gonił resztę stawki. Również trzecie miejsce, ale w kalsie MX2 Junior w biegu pierwszym zajął Jakub Nowicki.

Na wyróżnienie zasługuje także Aleksandra Kowalik, zdobywczyni piątego miejsca wśród kobiet oraz Marcin Bandosz, który w MX 65 zajął pozycję szóstą, a w początkowej części wyścigu nawet prowadził.

W końcowej klasyfikacji triumfował MKS Nekla przed WKS Wschowa. Po dwóch eliminacjach prowadzi Wschowa przed Neklą.

Oto jak układała się klasyfikacja indywidualna:
• Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Śron z Ostrowskiego Klubu Motocrossowego, Aleksandra Kowalik z MKS była 5.
• W klasie Masters pierwsze miejsce zajął Andrzej Szalbierz z MKS. Pozostali zawodnicy z Nekli, Marek Pawlaczyk i Mariusz Wesołowski zajęli odpowiednio 14. i 22. miejsce
MX65 wygrał Jakub Miśkowiak z WKS Wschowa, a trzecie miejsce zajął Marcin Bandosz z MKS.
• W MX85 na najwyższym stopniu podium stanął Nikolas Dal Canton z Ostrowskiego Klubu Motocrossowego.
• Zwycięzcą klasy MX2 Junior został Jakub Nowicki z MKS, a jego kolega z drużyny, Mikołaj Lenartowski, zajął 16 pozycję.
• W najliczniej obsadzonej klasie MX2 triumfował Marcin Polnar z PKS Korona Elbląg przed Bogusławem Sulkowskim z MKS. W tej klasie startował Tomasz Gollob, który ukończył wyścig na czwartej pozycji. Pozostali zawodnicy nekielskiego klubu zajęli kolejno: Przemysław Bandosz - 7, Artur Nowak - 16, a Marcin Dominik - 26 pozycję.
• Klasa MX1 to zwycięstwo Marcina Wójcika z Klubu Motocross Polska Polkowice. Tuz za nim uplasował się Marek Begier. Na szóstym miejscu znalazł się Marcin Nowak. Pozostali zawodnicy MKS zajęli dalsze miejsca.
• Wśród zawodników jeżdżących na quadach najlepszy okazał się Marcin Sobo z WKM Wschowa, a Szymon Filipiak został sklasyfikowany na miejscu 17.
• W klasie Open równych nie znalazł sobie Łukasz Lonka z Automobilklubu Głogów, który wyprzedził swojego ojca, Jacka.