Mistrzostwa Młodzików Polskiej Unii Karate: Wrześnianie przywożą kolejne medale do kompletu

Karolina Barełkowska
Wrzesiński Klub Karate
W niedzielę wrzesińscy zawodnicy wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików Polskiej Unii Karate w Karate WKF Strefy B. Zawody odbył się w Krotoszynie.

Wzięło w nich udział 81 zawodników w wieku 12-13 lat z 22 klubów z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. - Wrzesiński Klub Karate karate olimpijskiego WKF jako jedyni z Wrześni i okolicy wystawiliśmy liczącą 3 zawodników drużynę młodzików w składzie: Karol Kostrzewa , Igor Piaskowski i Mikołaj Siepielski. Rywalizowali oni w konkurencji kata i kumite - informuje Tomasz Kostrzewa, z wrzesińskiego klubu karate.

Nasi zawodnicy wrócili do domu z czterema brązowymi medale. - Jako pierwszy medal zdobył Igor Piaskowski w kata młodzików do 7.3Kyu po bardzo wyrównanej walce . Kolejny medal wywalczył Karol Kostrzewa w bardzo dobrze obsadzonej konkurencji kata od 6.1 Kyu po bardzo zaciętej walce przegrał 1 punktem wejście do finału. Wynik tym bardziej cieszy że to był to pierwszy start Karola po dłuższej przerwie związanej z kontuzja ręki. Mikołaj Siepielski w kata uplasował się na 10 pozycji. Również w kumite nasi młodzicy nie zawiedli i bardzo mile nas zaskoczyli wynikami .Igor i Mikołaj startowali w tej samej konkrecji kumite +55 kg .Oboje wygrali po 2 walki co jest bardzo dobrym wynikiem przy tak silnej konkurencji i stanęli oboje na 3 miejscu podium. Karol zajął w kumite -55kg 5 miejsce. Łatwo nie było, każdy miał kilkunastu przeciwników z innych klubów. Zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości i pomogą w lepszym treningu. Dziękujemy za przygotowanie naszym trenerom A. Borowiczowi i M. Zarzeckiemu -relacjonuje T. Kostrzewa.