Zwycięstwo Victorii Września nad SKP Słupca [ZDJĘCIA]

Piotr Michalak
Zwycięstwo Victorii Września nad SKP Słupca
Zwycięstwo Victorii Września nad SKP Słupca fot. Piotr Michalak
Zwycięstwo Victorii Września nad SKP Słupca na inaugurację rundy wiosennej dało biało-zielonym awans na fotel lidera. Mimo, że mecz nie stał na najwyższym poziomie, dostarczył kibicom sporo emocji, zwłaszcza w końcówce.

Zwycięstwo Victorii Września nad SKP Słupca jest dobrym prognostykiem na rundę wiosenną nie tylko ze względu na wynik (3:0), ale także dlatego, że dzięki tej wygranej Victoria wskoczyła na fotel lidera. Ale dzisiejsze spotkanie nie należało do łatwych. Przez większość meczu podopieczni Adama Topolskiego prowadzili skromnie 1:0 i to po bramce samobójczej Michała Walerczyka.

Piłkarskie Oskary rozdane

Pierwsza połowa to dosyć nudne widowisko, czuć, że zawodnicy mieli dłuższą przerwę w grze i oprócz samobójczego gola niewiele jest do odnotowania. Sytuacja zmieniła się w drugiej części, kiedy to goście rzucili się do odrabiania strat.

Z ich ataków niewiele jednak wynikło, za to biało-zieloni groźnie kontratakowali. W ciągu tylko pięciu minut w pierwszym kwadransie mogli zdobyć cztery bramki, ale dwukrotnie piłka odbiła się od słupka, a stuprocentowe okazje zmarnowali Buczkowski i Matuszak, który zaplątał się w piłkę pięć metrów przed pustą bramką.

Przez większą część spotkania chaotyczna walka toczyła się w środku pola, zawodnicy ze Słupcy nieskutecznie atakowali, a wrześnianie zrezygnowali z rozgrywania akcji, ograniczając się do dalekich wybić i liczenia na błąd obrony. I taki błąd zdarzył się w 90. minucie. Wykorzystał go Szymon Krawczyński, który podwyższył na 2:0. Zwycięstwo Victorii Września przypieczętował dwie minuty później Maciej Lisiecki, dla którego była to 20. bramka w tym sezonie.