Marzenin: Młodzi szachiści w Marzeninie [ZDJĘCIA]

Piotr Michalak
Młodzi szachiści walczą do końca
Młodzi szachiści walczą do końca Piotr Michalak
Młodzi szachiści już o 9 rano spotkali się w Marzeninie na turnieju szachowym z cyklu Pierwszego i Drugiego Kroku Szachowego. Najmłodszy z uczestników, Jakub Furmanek liczył sobie zaledwie 5 lat.

Turniej zgromadził ponad 60 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Żydowa, Nekli, Wrześni, Otocznej i okolic. Składał się z 5 rund rozgrywanych systemem szwajcarskim, czyli każdy zawodnik miał 15 minut na pokonanie przeciwnika. Najdłużej zatem jedna partia mogła trwać pół godziny.

Zobacz: Prymas z komórką w Otocznej

W kategorii najstarszej, wśród uczniów gimnazjów, w zawodach Drugiego Kroku Szachowego triumfował Szymon Owsianny przed Arturem Gołańczykiem i Darią Węcławiak. Wśród najmłodszych natomiast Paweł Wrzaskowski, przed Agnieszką Wiśniewską i Antonim Długoszem. W tej kategorii dobre 8 miejsce (na 14 startujących) zajął zaledwie pięcioletni Jakub Furmanek. Warto dodać, że miejsce to wywalczył w stawce zawodników starszych od niego od 3 do 5 lat.

W drugiej kategorii wiekowej (urodzeni w latach 2000-2002) Pierwszego Kroku Szachowego zwyciężył Mikołaj Grynia, zaraz za nim uplasowali się Aleksander Hyżorek i Jagoda Stachowiak.

Marzenińskie rozgrywki były czwartymi z serii sześciu turniejów. Po majowych grach zostaną wyłonieni zwycięzcy całego cyklu.

Widziałeś coś ciekawego, coś cię denerwuje - podziel się tym z nami. Pisz na adres: [email protected] lub dzwoń: 514 800 951. Możesz też samodzielnie wrzucić swój artykuł.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)