Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ogromne emocje w koszykarskim Turnieju Kadetów we Wrześni [ZDJĘCIA]

Piotr Michalak
Turniej kadetów we Wrześni.
Turniej kadetów we Wrześni. fot. Piotr Michalak
Niesamowitych emocji dostarczyli kibicom młodzi koszykarze biorący udział w Turnieju Kadetów z okazji 112 rocznicy strajku Dzieci Wrzesińskich. Losy zwycięstwa w ostatnim meczu grupy B pomiędzy MKS Września a Kadrą woj. kujawsko-pomorskiego ważyły się do ostatniej sekundy. Ostatecznie jednym koszem (59:57) wygrali wrześnianie, zapewniając sobie zwycięstwo grupowe. Dziś wieczorem nasi koszykarze zmierzą się z drugą drużyną grupy A w walce o finał.

W pierwszej części spotkania dominowali koszykarze z Wrześni. Uciekli przeciwnikom na kilka punktów i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Dopiero pod koniec pierwszej połowy gości zaczęli odrabiać straty, ale uważna gra w obronie i skuteczne kontrataki wrześnian nie pozwoliły na zniwelowanie strat.

Zobacz: Rodzinny rajd pod parasolem

W drugiej odsłonie dominowali reprezentanci Kujawsko-pomorskiego. Szybko doprowadzili do remisu, a później odskoczyli nawet na siedem punktów. To zdopingowało koszykarzy MKS, którzy na pięć minut przed końcem doprowadzili do remisu. Niestety, perfekcyjnie wykonane osobiste i kosz z gry dały cztery punkty przewagi gościom, których od zwycięstwa dzieliły już niespełna dwie minuty. Wrześnianie odpowiedzieli błyskawicznie, a zwycięskie dwa punkty rzucili na nieco ponad trzy sekundy przed końcem spotkania. Desperacki atak koszykarzy z Kadry woj. Kujawsko-pomorskiego nie na wiele się zdał, dzięki czemu zwycięstwo w grupie B przypadło zawodnikom z Wrześni.

- Spodziewałem się wielkich emocji w tym spotkaniu – mówi trener MKS, Cezary Kurzawski – nasi przeciwnicy to bardzo dobra drużyna, co udowodnili na boisku. Turniej układa się dla nas bardzo dobrze, wygraliśmy grupę i niespodziewanie wyrastamy na faworytów imprezy. A przecież przyjechały do Wrześni bardzo dobre zespoły z naprawdę silnych ośrodków szkoleniowych – kończy zadowolony.

Organizatorami turnieju jest MKS Września, Burmistrz Miasta i Gminy oraz Gimnazjum nr 2. Reaktywowany turniej patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. W rozgrywkach bierze udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy.