Drzwi otwarte w ZSTiO zorganizowano z rozmachem, który ukazał różnorodną ofertę największej szkoły ponadgimnazjalnej we Wrześni. Gimnazjaliści odwiedzili 18 ciekawych stanowisk przygotowanych specjalnie dla nich.

Drzwi otwarte w ZSTiO przyciągnęły wielu gości, pomimo nagłego załamania pogody. Niektórzy przyjechali spoza powiatu tylko po to, by dowiedzieć się czegoś więcej o wymarzonym kierunku kształcenia. Magdę i Olę z Konina i Goliny fascynuje weterynaria. Dziewczyny uprawiają jeździectwo i kochają zwierzęta. - Ta szkoła to mój pierwszy wybór. Nie wyobrażam sobie nauki, gdzie indziej - przyznaje Ola nierażona tym, ze nauka we wrzesińskim technikum jest bardzo wymagająca.

Zobacz: Rocznica nadania imienia ZSTiO

Całe rodziny odwiedzały 18 interaktywnych stoisk umieszczonych w dwóch budynkach i sali gimnastycznej. Duże wrażenie robiły pokazy weterynaryjne. Uczniowie prezentowali m.in. jak ostrzyc sierść pieskowi, wszczepić czipa kotu. W piwnicach uczennice w klasie technik żywienia i usług gastronomicznych wypiekały ciastka i częstowały przybyłych. Technikum hotelarskie zapraszało do recepcji i przyjrzenia się pięknie udekorowanym stołom. Sali chemicznej badano skład chemiczny żywności, w biologicznej można było zerknąć przez mikroskop, zmierzyć ciśnienie krwi i podziwiać żywego gołębia pawika.

Drzwi otwarte w ZSTiONajwiększą popularnością cieszyły się stoiska wojskowe. Gimnazjaliści chętnie brali do rąk karabiny, przymierzali mundury i rozmawiali z pierwszorocznymi kadetami. - Podoba nam się w tej szkole - mówią uczennice II LO Renata Włodarczyk ze Słupcy i Patrycja Gmerek z Jarocina, które marzą o karierze w wojsku, wyjazdach na misje pokojowe. - Mamy fajne zajęcia - musztry, wyjazdy do jednostek wojskowych, samoobronę. Klasa I A była już w Międzyrzeczu, ludzie jeździli czołgiem, używali symulatora granatu. My umiemy już składać broń, uczułyśmy się celności, korzystałyśmy z przyrządów do wykrywania skażeń i ochronnych kombinezonów.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształacących w ramach II LO oferuje dwa profile kształcenia - wojskowy i biologiczno-chemiczny. Technikum nr 2 uczy w 5 zawodach - technik weterynarii, żywienia i usług gastronomicznych, rolnik, hotelarstwa,obsługi turystycznej.

Drzwi otwarte w ZSTiO - zobacz zdjęcia.

Nauka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pomyłka (gość)

raczej II LO to Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących a nie Zespół Szkół Politechnicznych:)